Bayern - Brémy 1:0Pavlenka v bitvě s Bayernem čaroval, na body to však nestačilo. Stuttgart po debaklu mění kouče

Český brankář Jiří Pavlenka dlouho držel naděje Brém na bodový zisk proti Bayernu, v 75. minutě ho ale překonal Süle a lídr německé ligy vyhrál 1:0. Celý zápas odehrál i český fotbalista ve službách Werderu Theodor Gebre Selassie. VfB Stuttgart již podruhé v sezoně mění trenéra. Po dnešním debaklu 0:6 od Augsburgu byl odvolán Markus Weinzierl, který vedl fotbalisty od října. Hoffenheim s obráncem Pavlem Kadeřábkem v sestavě vyhrál nad Schalke 5:2 a sérii bez porážky prodloužili o šestý zápas.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy: Bayern - BrémyVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy Mohuč - Düsseldorf

Sestřih utkání 30. kola fotbalové ligy Mönchengladbach - Lipsko

Pavlenka předvedl výtečný zákrok po necelé půlhodině hry, když po zakončení Gnabryho z bezprostřední blízkosti vykopl míč na roh. Gnabry nevyzrál na českého reprezentačního brankáře ani ve dvou dalších šancích po změně stran.

V 58. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Veljkovič a tlak Bayernu sílil. Bavorský velkoklub se dočkal vítězné branky v 75. minutě, kdy Süleho střelu tečoval Klaassen do protipohybu českého gólmana.

Fotbalisté Werderu Brémy protestují proti udělení červené karty v bitvě s Bayernem

Bayern zvýšil náskok před druhým Dortmundem na čtyři body, Borussia má ale k dobru nedělní zápas s Freiburgem. Brémy ukončily dvanáctizápasovou sérii bez ligové porážky a jsou osmé.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při výhře Hoffenheimu 5:2 na Schalke. Jednou se prosadil Andrej Kramarič a 16. gólem v sezoně se posunul na třetí místo tabulky střelců. Jeho kolega z útoku Ádám Szalai se prosadil po hodině hry hlavou a stal se prvním maďarským fotbalistou, který nastřílel v německé nejvyšší soutěži padesát branek.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy Schalke - HoffenheimVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Schalke prohrálo čtvrté domácí utkání v řadě a vyrovnalo černý klubový rekord z přelomu let 1982 a 1983.

Augsburg deklasoval Stuttgart 6:0 a čtyři kola před koncem má desetibodový náskok na sestupové pásmo. Od 37. minuty u toho byl v dresu vítězného týmu na hřišti záložník Jan Morávek, který nahradil střelce první branky Khediru. Augsburg poprvé v bundesligovém utkání vstřelil šest gólů. Stuttgart po porážce odvolal trenéra. U týmu skončil Markus Weinzierl, který vedl fotbalisty od října. Tehdy převzal Stuttgart na posledním místě, aktuálně je o dvě příčky výše. Novou nadějí na záchranu má být kouč juniorky Nico Willig.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy: Augsburg - StuttgartVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Záložník Norimberku Ondřej Petrák přihlížel z lavičky porážce 0:2 v Leverkusenu. Výhru Bayeru zařídili ve druhém poločase střídající Alario a Volland. Leverkusen se tak posunul na pohárové příčky, Norimberk je předposlední.

Sestřih utkání 30. kola fotbalové bundesligy Leverkusen - NorimberkVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Zápasy Mönchengladbach - Lipsko a Schalke - Hoffenheim se ještě hrají či budou v sobotu hrát.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:
Augsburg - Stuttgart 6:0 (29. a 59. Max, 53. a 68. Richter, 11. Khedira, 18. Hahn)
Bayern Mnichov - Brémy 1:0 (75. Süle)
Leverkusen - Norimberk 2:0 (61. Alario, 86. Volland)
Mohuč - Düsseldorf 3:1 (1. a 87. Mateta, 67. Onisiwo - 19. Lukebakio),
Mönchengladbach - Lipsko 1:2 (61. Plea - 17. z pen. a 53. Halstenberg)
Schalke - Hoffenheim 2:5 (60. Caligiuri z pen., 90. Burgstaller - 25. a 80. Belfodil, 45. Kramarič, 65. Szalai, 73. Amiri)