Köln - Dortmund 1:3Dortmund v Kolíně prohrával, nakonec dal nováčkovi tři góly

Fotbalisté Dortmundu v prvním kole bundesligy deklasovali Augsburg 5:1, ale v druhém utkání dlouho prohrávali a až v závěru otočili skóre. Vicemistr zvítězil v Kolíně nad Rýnem 3:1 po gólech Jadona Sancha, Ašrafa Hakimího a Paca Alcácera z poslední půlhodiny zápasu.

Domácí tým dostal v 29. minutě do vedení nehlídaný Drexler, k němuž po rohu doputoval míč přes celé malé vápno. Borussia se snažila odpovědět, ale Alcácerovu i Reusovu šanci zneškodnil brankář Horn.

Vyrovnat se podařilo až v 70. minutě Sanchovi střelou uvnitř šestnáctky a střídající Maročan Hakimí čtvrt hodiny nato hlavou rozhodl. V nastavení ještě po rychlém protiútoku pojistil výhru Dortmundu nad bundesligovým nováčkem Alcácer.

Kolín, který do soutěže vstoupil porážkou 1:2 ve Wolfsburgu, nezískal bod ani napodruhé.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:
Kolín nad Rýnem - Dortmund 1:3 (29. Drexler - 70. Sancho, 86. Hakimí, 90.+4 Alcácer).