Brémy - Augsburg 3:2Brémy přestřílely v souboji českých brankářů Augsburg

Brémy

Souboj českých reprezentačních gólmanů ve 4. kole německé fotbalové ligy dopadl lépe pro Jiřího Pavlenku, jehož Brémy porazily Augsburg s Tomášem Koubkem 3:2. Werder získal první tři body v sezoně, soupeř naopak na vítězství stále čeká.

Brémy se ujaly brzy vedení po trefě Osaka, Augsburg ale bleskově odpověděl přesnou Vargasovou hlavičkou. V 21. minutě předvedl pěknou individuální akcie Sergant, který šikovně přehodil Koubka a zakončil do prázdné brány. Ještě větší komplikace nastala pro hostující celek v 34. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Lichtsteiner.

Celé utkání odehrál český obránce Theodor Gebre Selassie, který nastoupil ve stoperské dvojici domácího týmu. Na stejném postu naskočil do druhého poločasu z lavičky Augsburgu i Marek Suchý, který vystřídal Gregoritsche, a po pár vteřinách na hřišti se mohl radovat z Vargasovy vyrovnávací branky.

V 67. minutě se ale podruhé v zápase prosadil Osako, který napálil míč z voleje kolem bezmocného Koubka. Hosté v závěru i v oslabení sahali po vyrovnání, ale Pavlenka ustál jak nebezpečnou hlavičku střídajícího Finnbogasona, tak i Maxův tečovaný přímý kop.