Schalke - Mohuč 2:1Schalke se gólem v předposlední minutě dotáhlo na vedoucí Lipsko

Fotbalisté Schalke vyhráli předehrávku 5. kola bundesligy nad Mohučí 2:1 gólem z předposlední minuty a dotáhli se bodově na vedoucí Lipsko. Oproti lídrovi, který v sobotu nastoupí v Brémách, mají nyní jen o dva inkasované góly horší skóre.

Tříbodový zisk a třetí vítězství za sebou zajistil týmu z Gelsenkirchenu v 89. minutě marocký záložník Amine Harit. Po sólové akci technickou křížnou střelou šajtlí z hranice velkého vápna obstřelil obránce a míč zapadl přesně k tyči.

Před návštěvou 58 687 diváků poslal v prvním poločase domácí do vedení bývalý hráč Mohuče Suat Serdar, čtvrt hodiny před koncem vyrovnal tři minuty po příchodu na hřiště rakouský útočník Karim Onisiwo. Harit ale rozhodl o tom, že hosté už počtvrté v sezoně vyšli naprázdno.