Frankfurt - Dortmund 2:2Borussia, nejbližší soupeř Slavie v Lize mistrů, ztratila body

Fotbalisté Dortmundu v pátém kole německé ligy ve Frankfurtu dvakrát vedli, ale nakonec jen remizovali 2:2. O výhru je připravil vlastní gól Thomase Delaneyho. Ve druhém nedělním utkání Mönchengladbach po obratu porazil 2:1 Düsseldorf.

Dortmundský Jadon Sancho oslavuje gól.

Dortmund vedl díky gólu Axela Witsela, ale ještě v prvním poločase srovnal André Silva. Po přestávce poslal hosty do vedení Jadon Sancho, ale dvě minuty před koncem si přihrávku Daičiho Kamady do vlastní branky srazil obránce Delaney. Borussia, nejbližší soupeř Slavie v Lize mistrů, nyní na třetí příčce ztrácí bod na Bayern Mnichov, za prvním Lipskem zaostává o tři body.

Mönchengladbach se první domácí výhry dočkal na třetí pokus a dvěma góly o ní rozhodl útočním Marcus Thuram. Borussia, která prohrávala od šesté minuty po zásahu Nuru Kasima, je s deseti body šestá. Düsseldorf počtvrté za sebou nedokázal zvítězit a je dvanáctý.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:
Mönchengladbach - Düsseldorf 2:1 (74. a 89. Thuram - 6. Kasim)
Eintracht Frankfurt - Dortmund 2:2 (43. Silva, 88. vlastní Delaney - 11. Witsel, 66. Sancho)