Köln - Hertha 0:4

Darida dvěma gólovými přihrávkami přispěl k vysoké výhře Herthy

29. září 2019 17:32 - Berlín
(Aktualizováno: 29. září 2019 20:22)

Český záložník Vladimír Darida přispěl v 6. kole německé fotbalové ligy dvěma gólovými přihrávkami k vítězství Herthy Berlín 4:0 v Kolíně nad Rýnem. Freiburg vyhrál díky gólu střídajícího Gian-Lucy Waldschmidta z 81. minuty v Düsseldorfu 2:1 a posunul se o skóre na třetí místo. Po šesti kolech má 13 bodů a prožívá nejlepší vstup do sezony v historii.

Vlastimil Vacek, Právo

Darida se podílel na první brance utkání, když ve 23. minutě uvolnil za vápnem Javaira Dilrosuna a ten parádní ranou otevřel skóre. V 41. minutě dostal červenou kartu Jorge Mere a domácí v oslabení nedokázali odvrátit pátou soutěžní porážku na svém stadionu v řadě.

Naopak ve druhém poločase vstřelil dvě branky po čtyřech minutách na hřišti střídající Vedad Ibiševič. Na druhou trefu mu přihrál přesným centrem z pravé strany opět Darida. V závěru pojistil vysoké vítězství Herthy Dedryck Boyata.

Dortmund před Slavií remizoval s Brémami, bundesligu vede Bayern

Düsseldorf se ve 42. minutě ujal vedení po hlavičce Rouwena Henningse. Fortuna skórovala v 15. bundesligovém utkání v řadě, což se jí podařilo naposledy v sezoně 1991/92. Freiburg ale ještě před přestávkou odpověděl zásluhou Jonathana Schmida.

V 64. minutě neproměnil pokutový kop Lucas Holer, jehož pokus zlikvidoval brankář Zackary Steffen. Freiburg ale nakonec přesto slavil další zisk tří bodů po Waldschmidtově trefě zpoza vápna.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:
Düsseldorf - Freiburg 1:2 (42. Hennings - 45. Schmid, 81. Waldschmidt),

Kolín nad Rýnem - Hertha Berlín 0:4 (59. a 63. Ibiševič, 23. Dilrosun, 83. Boyata).