Frankfurt - Leverkusen 3:0Frankfurt vyhrál nad Leverkusenem a nepustil ho do čela

Berlín

Eintracht Frankfurt porazil v německé fotbalové lize Leverkusen 3:0 a překazil soupeři možnost dostat se před víkendovými zápasy osmého kola do čela tabulky. Dvěma góly v úvodu utkání položil základ k výhře portugalský útočník Goncalo Paciencia a s pěti brankami se dělí o druhé místo v tabulce střelců, kterou vede suverénně autor jedenácti gólů Robert Lewandowski z Bayernu.

Paciencia se poprvé prosadil ve čtvrté minutě, kdy ho vyslal skvělým pasem na zteč Danny da Costa. V 17. minutě pak proměnil penaltu nařízenou za ruku Aleksandara Dragoviče. Deset minut před koncem zpečetil vítězství Eintrachtu Bas Dost, který se prosadil v souboji s dvěma obránci a v pádu skóroval.

Frankfurt se dostal na sedmé místo o skóre před Leverkusen. Oba týmy ztrácejí dva body na vedoucí Mönchengladbach, který má zápas k dobru.