Ribéry v Německu během roku ovládl i třetí anketu

MNICHOV

Francouzský záložník Franck Ribéry se v Německu může právem cítit jako král uplynulé sezony. Opora Bayernu Mnichov totiž ovládla i třetí prestižní anketu, když jej nyní zvolili nejlepším hráčem uplynulého ročníku sami fotbalisté z prvních čtyř německých soutěží. Ribéry zvítězil drtivě, získal 37,3 procenta všech hlasů.

Za ofenzivním záložníkem obsadil druhé místo jeho spoluhráč z Bayernu a nejlepší kanonýr minulého ročníku bundesligy Luca Toni (19,3 procenta), třetí skončil režisér hry Werderu Brémy Diego (7,1 procenta). Čtvrté a páté místo patřilo brankářům: těsně pod stupni vítězů figuroval René Adler z Leverkusenu a páté místo bral Oliver Kahn, který po sezoně v Bayernu ukončil aktivní kariéru.

Hvězdný Francouz už v květnu triumfoval v anketě o nejlepšího hráče bundesligy podle hlasování samotných hráčů, v srpnu jako druhý zahraniční hráč v historii vyhrál i cenu pro nejlepšího fotbalistu působího v Německu.