Rubriky:

Německo

Němečtí fanoušci se bouří, nechtějí bundesligu bez diváků

21. května 2020 14:44 - Berlín/Praha

Tvrdá jádra fotbalových příznivců bundesligy začínají projevovat nevoli vůči současné podobě nejvyšší německé soutěže. Duely před prázdnými tribunami označují jako „zápasy duchů“, uveřejňují nesouhlasné texty a pořádají symbolické protesty. Vadí jim především to, že představitelé bundesligy před fanoušky upřednostňují vlastní ekonomické zájmy.

 

@ftamsut, Twitter

Německá bundesliga si minulý víkend připsala úspěšný restart. Milovníci fotbalu se však museli spokojit se sledováním svého oblíbeného sportu v domácím prostředí před televizními obrazovkami. To, že soutěž se má dohrát za zavřenými dveřmi, se ale nelíbí německým ultras.

K protestu už přistoupili například někteří příznivci Kolína nad Rýnem, kteří před stadion umístili pohovku se symbolickým nápisem: „Stadiony místo gaučů! Proti zápasům duchů!" Důvodů, proč se některým fanoušků současná situace nezamlouvá, je hned několik.

Podle některých ultras liga upřednostňuje ekonomické zájmy před diváky a zbytečně tlačí na dohrání soutěže. Druhý důvod je ten, že panují obavy, že liga se současné situace bude snažit zneužít k tomu, aby radikálnější skupiny dostala ze svatostánků pryč.

Fanoušci musí sedět doma, jejich dresy však na tradičních místech v hledišti nechybí...

Pool, Reuters

„Musíme zdůraznit, že to není v pořádku, v televizi se dívat nebudu a půjdu raději na procházku," nechala se slyšet fanynka kolínských Die Geißböcke v nedávném rozhovoru pro deník Süddeutsche Zeitung. A není jediná.

Podle místních médií jsou v zemi tisícovky fandů, kteří se současnou situací nesouhlasí, a zdaleka nejde pouze o tvrdá jádra kotelníků. Zaznívají totiž hlasy, že se fotbal dávno vzdálil od své základní podstaty, kterou je přinášet radost divákům.

Dortmund vládl v derby. Schick děkuje za bod videu, Hertha rozdrtila Kadeřábka

Část německé fotbalové veřejnosti proto tvrdí, že dokud se obecenstva nebudou moct vrátit na svá místa v ochozech, fotbal by se vůbec hrát neměl.

pb, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..