Rubriky:

Německo

Fotbalová bundesliga začne i s fanoušky na stadionech

16. září 2020 09:40 - Berlín

Na německé fotbalové stadiony se v omezeném množství vrátí fanoušci. Vláda tři dny před startem bundesligy rozhodla o tom, že v rámci uvolnění opatření proti šíření koronaviru mohou fotbalové, hokejové, basketbalové, házenkářské a volejbalové kluby naplnit kapacitu stadionů z 20 procent.

 

Hannibal Hanschke, Reuters

Jde o dočasný krok, který bude po šestitýdenním zkušebním období znovu vyhodnocen. Podle agentury DPA také zatím není jasné, jestli všechny bundesligové kluby stihnou připravit stadion pro návrat příznivců. Nový ročník německé ligy odstartuje už v pátek zápasem Bayernu Mnichov se Schalke.

Minimálně na čtyřech stadionech se však příznivci objeví, protože několik klubů od místních hygienických úřadů dostalo už dříve svolení k otevření části tribun. Dosud se přitom v Německu s návratem diváků na sportovní akce počítalo nejdříve v říjnu.

Velký přestup je tady! Schick podepsal Leverkusenu

Zápasy Brém s Herthou Berlín a Lipska s Mohučí bude moci sledovat 8500 diváků, což odpovídá zhruba 20 procentům kapacity obou stadionů. Na utkání Eintrachtu Frankfurt s Bielefeldem bude vpuštěno 6500 příznivců a na duel Unionu Berlín s Augsburgem může 5000 diváků.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..