Freiburg - Leverkusen 2:4Leverkusen v lize pokračuje bez Schicka na vítězné vlně

Fotbalisté Leverkusenu i bez zraněného Patrika Schicka vyhráli třetí utkání německé ligy v řadě. Po vítězství 4:2 v 6. kole na hřišti Freiburgu nadále drží čtvrté místo a ztrácejí tři body na vedoucí duo Bayern Mnichov, Borussia Dortmund. Bayer odčinil čtvrteční porážku 0:1 v Evropské lize na hřišti Slavie.

Leverkusenu pomohl k tříbodovému zisku stejně jako v minulém kole dvěma góly Lucas Alario, který při zranění reprezentačního útočníka Schicka nastupuje na hrotu útoku.Díky jeho brankám v první půli Bayer otočil skóre.

Rozhodující gól přidal v 64. minutě Nadie m Amiri. Ačkoliv Freiburgu se ještě podařilo snížit zásluhou Nilse Petersena, hostům pojistil tři body střídající Jonathan Tah.

Po čtyřech prohrách bodovali fotbalisté Herthy Berlín se záložníkem Vladimírem Daridou v sestavě. S Wolfsburgem na Olympijském stadionu remizovali 1:1 a polepšili si na 14. místo. Hosté zůstali neporaženi, uhráli již pátou remízu v sezoně a jsou desátí.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:
Freiburg - Leverkusen 2:4 (3. Holer, 72. Petersen - 29. a 42. Alario, 64. Amiri, 76. Tah)
Hertha Berlín - Wolfsburg 1:1 (6. Cunha - 20. Baku).