Živě

Konžský fotbalista byl nejlepším střelcem Stuttgartu pod falešnou identitou

8. června 2021 13:15

Nejlepší střelec Stuttgartu z minulé sezony hrál pod falešným jménem a je o rok starší, než se původně myslelo. Německý klub dnes uvedl, že jeho konžský útočník Silas Wamangituka se ve skutečnosti jmenuje Silas Katompa Mvumpa a je mu 22 let a ne 21. Autor 11 bundesligových gólů tvrdí, že se stal obětí machinací bývalého agenta.

 

Profimedia.cz

K nesrovnalostem došlo, když byl v roce 2017 rodák z Kinshasy na testech Anderlechtu. Belgický velkoklub měl zájem podepsat s ním smlouvu, ale doporučil mu, aby se vrátil do Konga, než mu vyprší vízum, a vrátil se pak s novým.

Tehdy devatenáctiletému fotbalistovi ale agent údajně namluvil, že kdyby odjel z Belgie do Konga, už by do Evropy nevrátil.

"A protože Silas byl velmi mladý, naprosto nezkušený a sám, vložil svou důvěru plně do agenta, kterého znal z Konga, a nakonec se na něm stal naprosto závislým. Žil v Paříži s agentem, jenž ho téměř odtrhl od vnějšího světa. Silas neměl přístup ke svému účtu ani k dokladům," uvedl dnes Stuttgart.

Bizarní aféra pokračuje. Kanga má vysvětlit, jak se mohl narodit čtyři roky po smrti matky

Agent také změnil hráčovu identitu. Sehnal mu dokumenty na jméno Wamangituka, což bylo jedno z jmen jeho otce, a přesně o rok ho omladil, když jeho datum narození posunul na 6. října 1999.

Stuttgart uvedl, že nedávno obdržel hráčovy dokumenty z Konga a je v kontaktu s tamními úřady. O případu už byla informována Německá fotbalová federace a klub předpokládá, že má hráč stále platnou licenci.

Katompa Mvumpa vstřelil v minulé sezoně pod falešným jménem ve 25 zápasech 11 bundesligových gólů a přidal pět asistencí. Do Stuttgartu přišel v roce 2019 z druholigového celku FC Paříž.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..