Rubriky:

Německo

Musím ukázat, že si bundesligu zasloužím, má jasno záložník Morávek

11. ledna 2017 14:39 - Augsburg/Praha

V Augsburgu nosí na dresu číslo 14. Přesně tolik zranění nastřádal za posledních pět sezón. Teď ale fotbalový záložník Jan Morávek zažívá příznivé období. Od léta je fit, navíc po prosincové výměně trenéra se objevil v základní sestavě. Sedmadvacetiletý středopolař věří, že na to úspěšně naváže ve druhé části německé ligy.

 

facebook.com/narodak

Výčet vašich zranění je široký. Užíváte si současný stav?

Smůlu jsem si snad už vybral. Mám velkou radost, že jsem podzim absolvoval bez zdravotních problémů. Doufám, že to tak zůstane ještě dlouho. Klepu si každý den na zuby. Se začátkem nového roku jsem si dal předsevzetí: zůstat zdravý a navázat ve druhé části soutěže na období těsně před Vánocemi.

Výčet zranění:
Sezóna 2015/2016
svalové problémy (mimo 56 dní)
otřes mozku 7
potíže s tříslem 38
2014/2015
svalové problémy 98
ruptura vazu v koleni 259
2013/2014
trhlina ve svalovém vláknu 52
trhlina ve svalovém vláknu 63
otřes mozku 3
zhmožděný nárt 10
2012/2013
svalové problémy 3
potíže se stehnem 18
2011/2012
ruptura svalového vlákna 56
natažený stehenní sval 53
svalové problémy 25

To se týmu ujal kouč Baum, kterého vedení klubu angažovalo za odvolaného trenéra Schustera. Vypadá, že se vám výměnou blýská na lepší časy.

Ze strany pana Bauma cítím podporu. Oba duely pod ním jsem odehrál v základní sestavě. Patří do nastupující generace trenérů, sází na ofenzívu, to se mi líbí. Pracujeme s videem, na taktických věcech, herním systému. Navíc se všemi často komunikuje. Přirovnal bych ho k trenéru Hoffenheimu Nagelsmannovi. Dá se říct, že jeho příchod by pro mě mohl být zlomem k lepšímu. Za dané situace by na tom měl ale profitovat celý klub.

Změnu na lavičce si přáli všichni?

Nechci se pouštět do přehnané kritiky. Než k nám (Schuster) loni v létě přišel, vedl Darmstadt. S ním praktikoval styl, který byl založený na stabilní defenzívě. Tým za jeho éry dával góly jenom ze standardek, z rohů. Na hřišti nikdo nevěděl, co hrát dopředu. Myslím, že Augsburg postupem času poznal, že jeho angažování bylo lehkým šlápnutím vedle. Výměnou si vedení přiznalo, že udělalo chybu, toho si vážím. I jak rychle zareagovalo.

Díky posledním dvěma zápasům, v nichž jste získali čtyři body, jste se dostali z nejhoršího. Nicméně, cíl klubu je zřejmě vyšší než usilovat o záchranu.

Augsburg je v bundeslize pátou sezónu. Postoupil do ní v době mého příchodu. Má dlouhodobý cíl, a sice stabilizovat se ve středu tabulky. Myslím, že předminulý ročník, kdy jsme hráli poháry, byl malým zázrakem. Pohárové příčky nejsou naší prioritou. Rozpočty většiny ostatních klubů jsou jinde, Augsburg si nemůže dovolit drahé transfery.

V Augsburgu vám letos v červnu vyprší smlouva. Zůstanete, nebo je ve hře odchod?

Nějaké lehké oťukávačky ohledně prodloužení kontraktu ze strany managementu klubu proběhly, je to ale teprve na začátku. Doufám, že za mnou ještě během jarní části sezóny přijdou a pobavíme se o budoucnosti. Teď ale především musím ukázat na trávníku, že si bundesligu zasloužím. Rád bych v ní působil i v dalších letech. Vnímám ji, společně s anglickou Premier League, jako nejlepší soutěž na světě.

V Německu jste osmým rokem. Načichl jste německou mentalitou?

Osm let je dlouhá doba, v mém případě skoro třetina života. Jsem tu spokojený. Vážím si, že jsem dostal šanci hrát v zahraničí. Ne každému se to poštěstí. Tak k tomu také přistupuju. Pokud jsem zdravý, makám na sto procent. Upřímně, pověstná německá disciplína mi vyhovuje.

Pozdní příchody tedy u vás neexistují?

Jen jednou se mi v Německu přihodilo, že jsem přišel pozdě na trénink. Bylo to krátce po příchodu do Schalke, za éry trenéra Magatha. Vyfasoval jsem pokutu pět set eur. Naučil jsem se rychle být všude včas. (směje se)

Robert Neumann, Právo

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..