Hertha vypadla v rozstřelu z poháru, penaltu nedal ani Darida

Berlín

Český reprezentant Vladimír Darida byl jedním ze tří fotbalistů Herthy, kteří ve středečním osmifinále Německého poháru v Dortmundu neuspěli v penaltovém rozstřelu. Borussia ho před 80 000 diváky vyhrála 3:2 a šestým rokem po sobě postoupila do čtvrtfinále soutěže.

Vladimír Darida (v bílém) na archivním snímku z utkání Leverkusen - Hertha.

Zápas skončil po prodloužení remízou 1:1, poté co se v prvním poločase trefil za Herthu Salomon Kalou a krátce po pauze vyrovnal Marco Reus.

Hosté v penaltovém rozstřelu neproměnili své první dva pokusy - nejprve Fabian Lustenberger trefil břevno a poté vyrazil Daridovu střelu k levé tyči brankář Roman Bürki. Další dvě penalty Hertha zvládla, ale osud berlínského týmu definitivně zpečetil Kalou, jenž poslal míč nad horní tyč. Za Dortmund se prosadili Ousmane Dembelé, Pierre-Emerick Aubameyang a Gonzalo Castro.