Brémy - Bayern 0:2Lewandowski během tří minut dvakrát překonal Pavlenku a rozhodl o výhře Bayernu v Brémách

Brémy/Praha

Polský útočník Robert Lewandowski dvěma góly v rozmezí tří minut rozhodl o výhře Bayernu Mnichov v druhém kole německé ligy 2:0 v Brémách. Domácí brankář Jiří Pavlenka držel čisté konto do 72. minuty, na střely polského kanonýra už posléze nestačil. Celý zápas odehrál i Pavlenkův spoluhráč Theodor Gebre Selassie. Fotbalisté Dortmundu porazili ve šlágru druhého kola německé ligy Herthu Berlín 2:0 a poskočili do čela tabulky. Góly dali Aubameyang a Sahin.

Český gólman Jiří Pavlenka v barvách Werderu Brémy boxuje míč v souboji s Bayernem Mnichov v německé lize.

V sedmé minutě Brémy zachránila branková konstrukce, do které míč poslal Tolisso. Na konci poločasu byl blízko gólu Robben, jeho hlavička ale skončila těsně vedle tyče.

Úřadující mistr i po přestávce pokračoval v tlaku a branek se dočkal v 72. a 75. minutě. Nejprve Lewandowski patičkou zužitkoval Comanovu přihrávku a vzápětí poslal Pavlenkovi míč mezi nohy. Polský kanonýr se v posledních devíti bundesligových duelech s Brémami trefil dvanáctkrát.

Werder tak čeká na výhru nad bavorským velkoklubem od září 2008 a po jubilejním 1800. bundesligovém utkání je v tabulce bez bodu i vstřelené branky. Do branky Bayernu se po více než čtyřech měsících vrátil gólman Manuel Neuer.

Aubameyang zase úřadoval

Dortmund se dostal proti Hertě do vedení po čtvrthodině hry, když Aubameyang střelou z první zužitkoval Sahinův centr. Gabonský reprezentant se dosud trefil v každém soutěžním zápase nové sezóny.

Sahin si v druhém poločase k asistenci připsal i přesnou trefu, když Jarsteina překonal tvrdou ránou z hranice vápna. Turecký záložník se v bundeslize prosadil poprvé od února 2015.

Zápas byl speciální pro dortmundského obránce Piszczeka, který ve své 11. sezóně v bundeslize odehrál 250. duel. Stal se v tomto ohledu polským rekordmanem, když překonal počin někdejšího obránce Bochumi a Schalke Tomasze Waldocha. Piszczek odehrál 68 zápasů v dresu svého dnešního soupeře z hlavního města.

Leverkusen v prvním poločase duelu s Hoffenheimem dominoval a dokázal i skórovat, když penaltu nařízenou po Bičakčičově faulu proměnil s přispěním tyče Wendell. Hned po změně stran sice vyrovnal Kramarič, vzápětí však vrátil Bayeru jednogólové vedení Bellarabi.

Hoffenheim, který v týdnu podlehl Liverpoolu a přišel o možnost zahrát si skupinu Ligy mistrů, dokázal i podruhé vyrovnat. Dvacet minut před koncem se po povedeném Demirbayově centru se štěstím prosadil Uth. Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim závěrečných 33 minut.

Nové posily zařídily nováčkovi ze Stuttgartu výhru 1:0 nad Mohučí. V 53. minutě nacentroval od rohového praporku Aogo, jenž do Stuttgartu přišel ze Schalke, a první gól od prosince 2009 zaznamenal dlouholetý hráč Bayernu Badstuber, jenž v minulé sezoně též hostoval v klubu z Gelsenkirchenu.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:
Augsburg - Mönchengladbach 2:2 (1. Finnbogason, 89. Córdova - 7. Zakaria, 30. Wendt)
Brémy - Bayern Mnichov 0:2 (72. a 75. Lewandowski)
Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 0:1 (22. Didavi)
Leverkusen - Hoffenheim 2:2 (32. Wendell z pen., 49. Bellarabi - 47. Kramarič, 70. Uth)
Stuttgart - Mohuč 1:0 (53. Badstuber)
Dortmund - Hertha Berlín 2:0 (15. Aubameyang, 57. Sahin)