Hannover - Brémy 2:1Trápící se Hannover překvapil Brémy s Pavlenkou a Gebre Selassiem

Pětizápasová série bez porážky fotbalistů Brém skončila v Hannoveru, kde Werder v sestavě s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem prohrál 1:2. Vítězný tým získal důležité body v bitvě o záchranu.

Brankář Brém Jiří Pavlenka zasahuje (ilustrační foto)

Týmy šly do severoněmeckého derby v odlišném rozpoložení. Zatímco Werder z uplynulých pěti duelů získal 13 bodů, Hannover všech pět utkání prohrál.

Brémy zápas nezačaly dobře. Jako první překonal Pavlenku zblízka rakouský útočník Martin Harnik, když po přihrávce z levého křídla umístil míč do sítě z malého vápna. Vedení Hannoveru pojistil tři minuty před přestávkou Felix Klaus. K tomu se dostal míč odražený od tyče po lobu, Klaus pak už jen pálil do odkryté branky. Za hosty už jen snížil v 74. minutě Alžířan Išak Balfúdíl.