Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Hübschman se těší na Evropskou ligu, přál by si Arsenal

17. července 2018 16:33 - Jablonec nad Nisou

Zahrál si v reprezentaci i v zahraničí. Kapitán Tomáš Hübschman se rozhodl pokračovat v kariéře i kvůli tomu, že s fotbalisty Jablonce díky třetímu místu v uplynulém ligovém ročníku postoupil přímo do skupiny Evropské ligy a čeká ho tak návrat do pohárů. Šestatřicetiletý hráč by si přál, aby los Severočechům přisoudil Arsenal. Doufá, že Jablonec v nadcházející sezóně naváže na skvělé jaro, i když ho soupeři nepodcení.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Postup do Evropské ligy byl určitě jeden z důvodů, proč jsem pokračoval. Ne jediný, ale taková ta touha zahrát si poháry. Každý fotbalista to odmalička dělá kvůli tomu, že bude hrát na nejvyšší úrovni. Evropská liga je pod tou nejvyšší úrovní, pod Ligou mistrů, ale furt je to srovnání evropských týmů," řekl Hübschman, který přišel do Jablonce v roce 2014 a předtím hrával pravidelně poháry s Šachtarem Doněck.

V jabloneckém kádru vedle něj nemá se základní skupinou pohárů téměř nikdo zkušenosti. "Kluci se ptají, jak ty zápasy vypadají. Spousta z nich se těší na atmosféru, na nějaký větší klub, který nás z prvního koše určitě potká. Jestli to bude Arsenal, Chelsea nebo Villarreal, to je jedno," uvedl Hübschman.

"Těší se na stadióny, které jsou jiné, než na jakých jsou zvyklí hrát. Na konfrontaci s hráči, které vidí v televizi. Ale byl bych v tomhle opatrný. Abychom se nekoukali po stadiónu, po soupeři a nezapomněli hrát fotbal," dodal zkušený defenzivní záložník.

Přál by si dostat Arsenal. "Je tam Petr Čech, Mchitarjan, s kterým jsem hrával v Šachtaru. Nemám úplně vysněný klub, ale spíš z toho pohledu, že bych rád viděl kluky, které jsem dlouho neviděl," řekl Hübschman.

Nervák si rád odpustí

Jablonec začne rovnou v základní skupině a nemusí tak na rozdíl od většiny českých klubů absolvovat hned v úvodu sezóny náročnou pohárovou kvalifikaci. "Je to jednoznačně výhoda. Já to zažil na vlastní kůži a předkola vám seberou spoustu fyzických i psychických sil. Je to nervák, jestli se tam dostanete, nebo ne," řekl Hübschman.

"Pokud to dopadne, může to mít dobrý vliv na psychiku týmu. Ale větší riziko je v tom, že to může mít negativní vliv na celý podzim. Což vloni ukázala Sparta," uvedl Hübschman.

Jeho celek se až do podzimu může soustředit jen na ligu. "Budeme se snažit vytěžit z úvodu maximum, i když nemáme úplně lehký los. Možná je ale lepší, že ho máme těžší teď, když ještě nemáme Evropskou ligu," přemítal.

Už nás nikdo nepodcení

Jablonec se stal v uplynulé sezóně nejlepším týmem jara. "Samozřejmě bude těžší ty pozice obhajovat. Týmy si na nás dají větší pozor, budou nás mnohem víc respektovat. Ale my musíme hrát to, co jsme hráli na jaře. Neměli bychom ustupovat z cesty, kterou jsme ukázali na jaře. Musíme být v hlavě nastavení, že už nás nikdo jen tak nepodcení," doplnil Hübschman.

Je zvědavý, jak ligu poznamená nový herní formát s nadstavbovou částí. "Myslím, že minulý ročník byl do posledního kola hodně zajímavý. Teď přichází něco nového, možná trošku na škodu. Byl tu nějaký model, který je v nejlepších ligách. Tohle, co přichází, je model spíš těch menších lig. Možná je to spíš pokus a zhodnotí se to po jedné dvou sezónách. Pokud bude chodit víc diváků a zkvalitní to ligu, tak proč ne," dodal.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..