Hlinka přestupuje z Gruzie do Zlína. Radil se s Poznarem

12. února 2019 13:55 - Praha

Osmadvacetiletý slovenský defenzivní záložník Marek Hlinka je třetí zimní posilou prvoligových fotbalistů Zlína. Bývalý hráč pražské Dukly či Baníku Ostrava přichází z gruzínského Torpeda Kutaisi.

 

fcfastavzlin.cz

„Tamní klub opouští čínský investor, což byl hlavní důvod mého konce. To stejné platilo i pro další cizince. Proto jsem uvítal zájem Zlína. Hned jsem věděl, že sem chci," tvrdí Hlinka.

Informace o klubu měl z první ruky od útočníka Tomáše Poznara. „Znám se s ním velmi dobře. Řekl mi, že ve Zlíně všechno funguje, a je tady skvělá parta. Nebylo vůbec nad čím přemýšlet," měl hned jasno.

Hlinka ví, že Zlín je rodinný klub. „Pro mě přestup znamená nový impuls. Na domácí zápasy chodí hodně fanoušků, na což se moc těším. V Gruzii lidi nechodili, tam nebylo moc pro koho hrát," mrzelo ho.

Zatím netuší, zda bude připravený už pro sobotní ligové střetnutí Zlína v Příbrami. „Trochu mi chybí herní praxe. A taky nevím, zda se stihnout vyřídit všechny potřebné papíry," dodal Hlinka.

čfo, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..