Živě

Reprezentant se chopil konzole. Viktoria vstupuje do světa eSportu

22. května 2019 18:13 - Plzeň

Bitvou o ligové tituly její obzor nekončí. Fotbalová Viktoria Plzeň se rozhodla rozšířit své působení i do světa konzolových her. Aktuálně spouští projekt se zaměřením na FIFA sekci, do které angažovala momentálně nejlepšího hráče v ČR Lukáše Poura, který figuruje pod přezdívkou T9Laky. Další budou za Viktorii bojovat v rámci spolupráce s organizací Inaequalis (INAE).

 

fcviktoria.cz

Jako první z ligových klubů vstoupila do světa eSportu loni v září pražská Sparta. Pak následovaly Teplice a nyní se přidává i Plzeň.

Klub zahájil jednání o spolupráci s INAE v lednu letošního roku. „Ačkoliv jde o prostředí, které se v českém fotbale teprve rozvíjí, Viktoria v něm vidí potenciál. Můžeme oslovit řadu našich stávajících příznivců, získat nové a samozřejmě opět s našimi fanoušky propojit také partnery klubu," vysvětluje generální manažer Adolf Šádek.

V rámci prezentace si reprezentant Jan Kopic zahrál s Lukášem Pourem. Záložník se držel a prohrál s profíkem jen 0:1...

„Těší mě, že o mě byl ze strany Viktorie zájem, a hlavně že Plzeň vstupuje do tohoto světa. Jsem moc rád, že můžu reprezentovat barvy Viktorky, je to pro mě šance zlepšovat se a zvýšit svůj kredit. Věřím, že to pro obě strany bude výhodná spolupráce a dočkáme se minimálně takových úspěchů, jakých Viktorka dosahuje na hřišti," libuje si T9Laky, aktuálně nejlepší český hráč FIFA19.

Nebojují s trendem displejů

V rámci spolupráce s Inaequalis budou za Viktorii na turnajích nastupovat další vybraní hráči s aktuálně nejvyšší výkonností z této organizace. Každý hráč INAE zároveň musí dodržovat kodex slušného chování a vystupování.

„Mnoho lidí dnes spílá dětem, kolik času tráví u displeje, ať už telefonu, tabletu, nebo PC. V Inaequalis se snažíme nebojovat s trendem displejů a online hraním, ale hledáme cestu rovnováhy mezi e-sportem a tradičním sportem. Když jsme začali domlouvat partnerství, bylo nám jasné, že se rodí výjimečné pojetí fotbalu, který všichni milujeme a dokáže nás spojovat. A proč zrovna Viktoria? Inaequalis vzniklo v Plzni. Máme ji v srdci," vysvětluje Jan Pašek, prezident organizace INAE.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..