FORTUNA:LIGA

Hložek si k narozeninám nadělil vítězný gól a užil si ovace vestoje

20. července 2019 23:00 - Praha

Nejmladší byl znovu za hrdinu. Ve středu podepsal Adam Hložek ve fotbalové Spartě novou smlouvu, aby hned o tři dny později rozhodl zápas s Jabloncem (2:0). Když byl čtvrt hodiny před koncem střídán, využil nové pravidlo, hřiště opustil na straně naproti lavičkám a během cesty ke střídačce sklízel dlouhý aplaus. „Moc jsem si ho užíval, bylo pěkné slyšet fanoušky, jak skandují moje jméno.“

Sport.cz

Podali jste celkově lepší výkon než před týdnem proti Slovácku.

Samozřejmě, řekli jsme si, že musíme začít aktivně, což se povedlo. Nenechali jsme jim moc prostoru a naštěstí vyhráli.

Dlouho se vám ovšem nedařilo vstřelit první branku. Jaké byly pokyny o poločase?

O přestávce jsme si řekli, že takhle nějak chceme hrát. Chtěli jsme hrát trpělivě a doufat, že to tam padne, což se podařilo.

Nadělil jste si k 17. narozeninám, které slavíte příští týden, novou smlouvu a teď i gól...

Podpis smlouvy, teď gól. Strašně mě to těší a budu se snažit na to navázat.

Předvedli jste proti Jablonci výkon, jakým by se chtěla Sparta prezentovat?

Ano, určitě. Takhle jsme si na začátku sezony řekli, že chceme hrát. V první půli jsme sice góly nedali, ale pak jsme ukázali, co jsme za tým.

Šestnáctiletý talent smazal letenskou nulu a Kanga výstavním gólem první výhru jistil

Jak byste okomentoval Kangovu trefu?

Trefil se nádherně, akorát teď bude těžší dostat ho z hrušky dolů... (smích)

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.