Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Lov na chuligány z Edenu byl úspěšný! Policie už zná některá jména

5. srpna 2019 17:40 - Praha
(Aktualizováno: 6. srpna 2019 15:47)

Pět hříšníků, kteří podle vyšetřovatelů ohrožovali pyrotechnikou diváky při fotbalovém zápase v Edenu, už se podařilo policii ztotožnit. K incidentu došlo 28. července v závěru duelu 3. ligového kola mezi Slavií a Olomoucí. „Díky zveřejnění fotografií v médiích se nám do této chvíle podařilo ztotožnit celkem pět mužů, kteří použili pyrotechniku na fotbalovém stadionu v Edenu. Jeden z pěti mužů se včera v odpoledních hodinách sám přihlásil na policejní služebnu,“ informovala mluvčí policie Eva Kropáčová.

 

Vít Šimánek, ČTK

Pyrotechniku na stadionu použilo několik slávistických fanoušků. "Z kamerových záznamů je zřejmé, že celkem 10 mužů na tribuně Jih v sektoru domácích použili pyrotechniku a to tím způsobem, že ji zapálili a následně ji házeli do vedlejšího sektoru hostí," uvedla Kropáčová. O pěti z nich tak už policie ví.

Výtržníci svým jednáním ohrozili návštěvníky v sektoru hostů, i ve svém vlastním. Na tribunách přitom zápasu přihlíželi i rodiče s malými dětmi. "V okamžiku zapálení světlic vznikla v tomto sektoru panika a lidé se z místa snažili dostat co nejrychleji pryč," popsala policejní mluvčí. Dodala, že jen díky tomu, že nebyl sektor plně obsazen, našla většina z diváků poměrně rychlou únikovou cestu.

Kriminalisté už v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví. V případě dopadení hrozí pachatelům dvouletý trest.

Uzavřený stadion

Kvůli nebezpečnému počínání části fanoušků při utkání s Olomoucí už dostala Slavia od disciplinární komise trest uzavření celého stadionu v Edenu na příští ligový zápas s Libercem.

Tvrdík: Uzavření stadionu je přísné. Je to prohra nejen Slavie, ale i fotbalu jako takového

Předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík trest označil za nespravedlivý a neadekvátní, protože do hostujícího sektoru naházelo pyrotechniku jen několik chuligánů z jedné skupiny fanoušků a zbytek diváků jejich čin odsoudil.

Slavia po incidentu přijala nový návštěvní řád, který umožní udělit při vážných prohřešcích doživotní zákaz vstupu do Edenu.

ok, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..