Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Děravá Sparta. Sráží ji naivita beků

13. srpna 2019 13:46 - Praha

Mají druhou nejhorší obranu v soutěži! Fotbalisté Sparty inkasovali v pěti ligových kolech osm branek. V neděli schytali čtyřbrankový příděl na hřišti Mladé Boleslavi.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Děláme naivní, triviální chyby. Pokud je neodstraníme, vyhrávat nebudeme," čertil se po přídělu v Boleslavi trenér Václav Jílek, který se Sparty ujal před sezonou.

V součtu s pohárovým utkáním s Trabzonsporem nasadil do šesti utkání devět obránců. Jen dvakrát sparťané udrželi čisté konto. A celkem deset inkasovaných branek je nelichotivou vizitkou klubu s mistrovskými ambicemi.

Zleva Tomáš Wágner a Muris Mešanovič z Boleslavi, vpravo Lukáš Štetina ze Sparty.

Radek Petrášek, ČTK

„Budeme na to reagovat a do dalších utkání zohledníme, jaké výkony jednotliví hráči podávají. Druhá věc je, jak vypadají během týdne v přípravě. Ale množství branek z prostoru středních obránců je skutečně velké. Takže prvním úkolem je, abychom tenhle faktor zlepšili," naznačil Jílek, že už ve čtvrtek při odvetě 3. předkola Evropské ligy v Trabzonsporu bude obrana možná fungovat znovu v jiném složení.

„Defenzivní čtyřka by měla být sehraná, kompaktní. Je obrovské plus, pokud hráči vědí, jak se zajistit, znají reakce kolegy. Při časté rotaci je slabší i komunikace, která je klíčová. V dnešní hře rozhodují desetinky," prohlásil Vlastimil Palička, bývalý fotbalový trenér.

„Často se hodnotí, jak je obránce konstruktivní, schopný útočit, zakončit. Jenže se zapomíná, že prioritou každého obránce je defenzivní činnost. Je to základ, na který se přestává brát zřetel," pronesl Palička.

Zamyšlený trenér Sparty Václav Jílek.

Vlastimil Vacek, Právo

Trenér Jílek v Boleslavi připomínal, že Costa či Štetina jsou zkušenými borci, kteří by měli do zadních řad vnést klid. Opak je však pravdou. Štetina se v nedělní bitvě podepsal pod tři inkasované branky, přičemž nešlo o první případ. Costa kromě respektu v řadách soupeřů spíš snadno vnese neklid i mezi vlastní spoluhráče.

Čerstvě získaný Hancko na netradičním postu krajního beka „přispěl" ke dvěma trefám Středočechů. Z kvarteta ustáleného v posledních zápasech je tak vzácnou výjimkou jen Sáček, ovšem ten je mnohem platnější v záloze.

Costa si se spoluhráči vysvětluje jednu ze situací před brankou Sparty

Vlastimil Vacek, Právo

„Costova hra je hektická, nevyrovnaná. Taktické postavení a myšlení není dobré. Na pozici krajního obránce to není tolik vidět, ale na postu stopera to je problém. Ze Štetiny vyzařuje nejistota. Nehraje tak, aby z něj měli soupeři respekt. Když s ním nastoupil Radakovič, taky hru takticky nezvládl. Problém je, že suverenita může být i škodlivá," poukazuje Palička na fakt, že sebevědomí některých hráčů zadní linie Sparty je zcela neoprávněné.

Jílek tak čelí svízelné situaci. Musí rychle zalátat mezery, ale přitom příliš nemá kde brát. Toužebně tak vyhlíží uzdravení Lischky. V součtu s Hanckem by mohlo jít o variantu pro střed sparťanské obrany. „Primární problém je v koncentraci a individuálním řešení," měl Jílek jasno, co nejvíc sráží ambice letenského týmu.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10162264883695644

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..