Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Baník kvůli řádění fanoušků na Spartě vyjede ven bez diváků. Disciplinárka nesouhlasí s pardonem pro Slavii

22. srpna 2019 17:39 - Praha
(Aktualizováno: 22. srpna 2019 23:10)

Výtržnosti na Letné nezůstaly bez odezvy. Fotbalisté ostravského Baníku se v příštím venkovním zápase budou muset obejít bez svých fanoušků, klub navíc zaplatí pokutu 150 tisíc korun. Sektor pro příznivcxe hostů zůstane prázdný také v příštím utkání Baníku na Spartě. Disciplinární komise LFA zároveň nesouhlasí s rozhodnutím Odvolací komise FAČR, která zrušila Slavii podmíněný trest uzavření tribun v Edenu.

Pavel Jaňurek, Sport.cz

Pověstné ucho od džbánu se utrhlo. Disciplinární komise potrestala Baník Ostrava úhrnným trestem za nesportovní chování fanoušků jak v Opavě (pronesení a použití pyrotechniky a vhazování pyrotechniky do prostoru hřiště), tak na Spartě (pronesení a použití pyrotechniky, výtržnosti, napadení člena pořadatelské služby a poškození zařízení stadionu).

Komise udělila Baníku peněžitou pokutu 150 tisíc korun a proměnila podmíněný trest z minulé sezony v podobě odehrání utkání bez přítomnosti diváků v sektoru vymezeném pro fanoušky hostujícího klubu na jedno venkovní soutěžní utkání, což by se mělo týkat výjezdu do Jablonce v 8. kole. Součástí trestu je také odehrání utkání bez přítomnosti diváků v sektoru vymezeném pro fanoušky hostujícího klubu při nejbližším soutěžním utkání na Spartě.

Policisté zadrželi po utkání se Spartou několik fanoušků Baníku Ostrava kvůli výtržnostem na stadionu.

Vít Šimánek, ČTK

"Chování fanoušků Baníku na obou venkovních utkáních bylo nepřijatelné. Použití a vhození pyrotechniky, ale především brutální napadení pořadatelské služby na utkání se Spartou, které vyústilo ve vážné zranění jednoho z pořadatelů, nebude ze strany naší komise tolerováno a trest za takové chování se musí dotknout i fanoušků samotných," zdůrazňuje šéf disciplinárky Richard Baček.

Šéf Baníku Václav Brabec uvedl, že klub se proti trestu odvolávat nebude. "Jakékoliv podobné násilné incidenty jsou zcela neakceptovatelné a my se vůči nim musíme jasně vymezit," uvedl na webu ostravského celku. "Stejně tak mi ale vadí provokace ze strany ochranky k fanouškům. A z videí a další dokumentace, kterou jsem měl možnost po utkání na Spartě vidět, je zjevné, že právě k tomu na Letné směrem k našim fanouškům docházelo. Myslím si, že ochranka je na stadionu kvůli zajištění bezpečnosti. A ne aby svým chováním fanoušky provokovala a riziko jakéhokoliv incidentu tím naopak zvyšovala," dodal Brabec.

Kombinace trestů možná je!

Disciplinárku nadzvedlo úterní rozhodnutí odvolací komise, která zrušila Slavii podmíněné uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy. Červenobílí původně dostali trest souběžně s uzavřením hlediště na zápas s Libercem a pokutou 250 tisíc korun kvůli výtržnostem fanoušků v domácím duelu s Olomoucí.

Pražská policie na svém webu zveřejnila fotografii dalšího muže, který podle vyšetřovatelů zapálil světlici na fotbalovém utkání v pražském Edenu

ČR Policie, ČTK

Předseda odvolačky Jan Lego uvedl, že tresty byly uloženy v rozporu s disciplinárním řádem, a proto je komise musela zrušit.

Disciplinárka s ním nesouhlasí. "Disciplinární řád FAČR výslovně v § 14 umožňuje ukládání více trestů vedle sebe a nezakazuje ukládání stejného trestu v nepodmíněné i podmíněné podobě," zdůrazňuje ve svém komuniké ze čtvrtečního zasedání.

"Disciplinární komise UEFA ke kombinaci trestů přistupuje často, viz například rozhodnutí ze 6. srpna 2019 ve věci klubu Universitatea Craiova nebo z 1. dubna 2019 ve věci klubu GNK Dinamo," poukazuje disciplinárka, která patří pod LFA, zatímco odvolačka pod FAČR.

Liberecký fotbalista Kamso Mara si za červenou kartu v zápase s Karvinou jednou nezahraje, navíc musí zaplatit 30 tisíc korun. "Trest peněžité pokuty se vztahuje k nevhodnému chování hráče po vyloučení při odchodu z hrací plochy," vysvětluje Baček.

Další liberecký hráč Oscar a opavský Pavel Zavadil dostali trest na jedno soutěžní utkání za to, že byli v minulém kole shodně vyloučeni po druhé žluté kartě.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..