Slavia se naladila na Ligu mistrů hladkou výhrou. Příbram dostala výprask, Liberec spasila penalta

Reprezentační přestávka je pryč, suverenita mistrovské Slavie ve Fortuna lize trvá. Sešívaní si v 9. kole soutěže hladce poradili se Slováckem 3:0, upevnili si pozici lídra a naladili se na úterní zápas Champions League na hřišti Interu Milán. V dalších sobotních zápasech se Liberec rozešel s Teplicemi smírně 1:1, zato Mladá Boleslav deklasovala Příbram 6:0 a poskočila na třetí místo v tabulce.

Střelci slávistických gólů v první půli Josef Hušbauer (vlevo) a Vladimír Coufal oslavují výhru nad Slováckem.

Slovácko vyhrálo během podzimu na Spartě i v Plzni 2:0, úřadující šampioni však v Edenu žádné komplikace nepřipustili. Už v úvodní půli jim zajistili dvougólový náskok Hušbauer s Coufalem, navíc Škoda trefil tyč a Stanciu břevno. Trenér Trpišovský si mohl dokonce dovolit šetřit reprezentanty Součka s Masopustem, kteří v týdnu střelecky pomohli k výhře národního týmu 3:0 v evropské kvalifikaci v Černé Hoře.

Převaha Slavie byla jednoznačná, hostům dovolila jedinou přímou střelu na branku. Po změně stran pečetil vítězství Pražanů střídající Provod a náskok Slavie před druhou Plzní, která utkání 9. kola s Jabloncem odehraje až v pondělí, vzrostl na šest bodů. Slávisté vyhráli doma v tomto ligovém ročníku i čtvrté utkání, navíc ani jednou neinkasovali.

Vladimír Coufal, střelec druhého gólu červenobílých v duelu proti Slovácku.

Mladá Boleslav to na Příbram umí, prohrála jediný z posledních sedmi vzájemných zápasů. Také tentokrát nedala soupeři šanci, po dvou gólech si při vysoké výhře připsali Komličenko, Mešanovič a Bucha. Nadále platí, že Příbram na podzim venku prohrálä všechna utkání, navíc bez vstřelené branky.

Boleslav vyrovnala nejvyšší triumf v sezoně

Boleslav vyhrála doma i popáté a šestigólovým přídělem vyrovnala nejvyšší triumf v sezoně. Stejným poměrem rozdrtil Jablonec doma ve třetím kole Slovácko.

Alexandru Baluta z Liberce během utkání s Teplicemi.

Liberec v domácím utkání porazil Spartu, s nejoblíbeným teplickým soupeřem však nakonec uhrál jen remízu poté, co na vedoucí gól hostů odpověděl z penalty Potočný. Tepličtí neprohráli se Slovanem už posledních šest ligových zápasů (4 výhry, dvě remízy).

Mladá Boleslav - Příbram 6:0
Branky: 10. Mešanovič (z pen.), 27. Bucha, 44. Komličenko, 51. Komličenko, 63. Mešanovič, 73. Bucha
Slavia - Slovácko 3:0
Branky: 19. Hušbauer, 30. Coufal, 78. Provod