Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Hráčem prosince je probuzený kanonýr Škoda, trenérem Svědík

23. prosince 2019 15:18 - Praha

Hráčem měsíce v první fotbalové lize za prosinec se stal slávistický útočník Milan Škoda. Nejlepším trenérem byl v posledním vydání ankety Ligové fotbalové asociace před zimní přestávkou zvolen kouč Slovácka Martin Svědík, který vyhrál podruhé za poslední tři měsíce.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Škoda v hlasování fanoušků předčil jabloneckého Martina Doležala a Lukáše Sadílka ze Slovácka. Třiatřicetiletý útočník prožil mimořádně povedený závěr podzimu a po návratu do sestavy dal ve třech prosincových ligových zápasech čtyři góly. I díky tomu zvýšila Slavia před zimní pauzou svůj náskok v čele tabulky na druhou Plzně na 16 bodů.

Škoda má stále nezpochybnitelnou roli na hřišti, ale také v kabině. „Za mou krátkou kariéru jsem zažil strašně málo hráčů, jakým je on. Vážím si ho jako člověka a lídra. I když nehraje, tak o své místo bojuje. Fascinuje mě jeho nezdolnost, je schopný nám všem vytřít zrak, jak se nachystá. A pak skočí takovým způsobem do zápasu jako v Liberci," chválí kapitána trenér Jindřich Trpišovský s dovětkem, že odchovanec pražské Čafky už dnes patří mezi legendy Slavie.

Svědík se Slováckem zažil nečekaně úspěšný podzim a dovedl mužstvo z Uherského Hradiště na průběžné šesté místo v tabulce. V prosinci jeho svěřenci nejprve zdolali doma Plzeň a poté zvítězili vysoko 4:1 v Příbrami. Pětačtyřicetiletý kouč porazil v hlasování jabloneckého Petra Radu a slávistického Jindřicha Trpišovského.

Trenér Slovácka Martin Svědík.

Dalibor Glück, ČTK

Slovácko přezimuje s tříbodovou ztrátou na třetí Jablonec, přesto Svědík není spokojený. Podle něj mohli jeho svěřenci získat v podzimní části více bodů. "Určitě je něco jiného moje spokojenost a realita, protože jsem náročný sám na sebe i na mužstvo. Vzhledem k tomu, jaké jsme někdy odehráli zápasy, které jsme prohráli, nebo remizovali, si myslím, že se z podzimu dalo vytěžit ještě víc," míní Svědík.

V anketě LFA určují novináři svými hlasy trojici adeptů na hráče a trenéra měsíce, z níž pak fanoušci vyberou vítěze obou kategorií.

dos, ČTK, Sport.cz

  1:0 Olomouc - Sparta 1:0   dohráno
20200223T17:00:00+0100
Olomouc vs. Sparta
Olomouc vs. Sparta
Olomouc
Sparta
  Ostrava - Jablonec   dnes 18:00
20200224T18:00:00+0100
Ostrava vs. Jablonec
Ostrava vs. Jablonec
Ostrava
Jablonec

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..