Živě

Guľa po premiéře v Plzni: Výhra je jedna věc. Ukázalo se, že potřebujeme ještě hodně pracovat!

18. ledna 2020 13:53 - Plzeň

Byl stále u postranní čáry, viktoriánům udílel pokyny. Občas zatleskal, ale i párkrát zalomil rukama. Byť nový kouč fotbalové Plzně Adrián Guľa začal angažmá v Doosan Aréně úspěšně, nebyl po své premiéře, v níž Viktoria porazila v sobotu druholigové Ústí nad Labem 4:1 (góly Čermák, Kayamba, Mihálik a Alvir), příliš nadšený.

 

Vlastimil Vacek

První zápas v Plzni, první výhra. Takže spokojenost?

Výhra je jedna věc. Pro mě je v přípravě podstatné koncentrovat se také na výkonnost...

Máte k výkonu výhrady?

Ze začátku to z naší strany bylo pomalejší, ve druhé polovině prvního poločasu už tam byly zajímavé pasáže. Po přestávce jsme ale ztratili jistotu a přesnost, výkon nebyl podle představ. Ukázalo se, že potřebujeme ještě hodně pracovat, aby kluci na hřišti prodali, na co mají.

Prostřídal jste dvě jedenáctky, rozdíl mezi nimi byl evidentní. Proč to ve druhé půli drhlo?

Byl jsem z toho rozdílu trošku překvapený. Po deseti dnech tréninku jsem měl nějaká očekávání.

Čemu přičítáte slabší výkon po přestávce, kdy se objevilo v sestavě několik hráčů, kteří na podzim v Plzni téměř nehráli nebo se nyní vrátili z hostování?

Na jednu stranu jde o přirozenou věc, kluci se chtějí ukázat. Opouštějí svoje prostory, až příliš běhají. Někdy méně je totiž více. Snaha z jejich strany byla až přehnaná.

Kdo z hráčů, kteří hrají v Plzni o svoji šanci, vás mile překvapil?

Zajímavou perspektivu ukázal krajní záložník Mihálik, mohla by tím vzrůst konkurence v modelu s jedním hráčem ve středu pole, který bychom chtěli hrát.

Co jste říkal výkonu středního záložníka Buchy, který odehrál první poločas?

Do konkrétních jmen nechci příliš jít. Jen řeknu, že trojice záložníků v první půli si počínala velmi slušně. Ovšem musíme brát ohled na to, že proti nám stál druholigový soupeř.

Do utkání nezasáhlo kvarteto Krmenčík, Brabec, Hořava, Janošek. Proč?

Ze dvou důvodů. Hořava a Janošek mají zdravotní problémy, zbývajícím dvěma jsem dal zápasové volno. Chtěl jsem v zápasové zátěži vidět další kluky.

Připouštíte v dohledné době změny v kádru?

Budeme muset hlavně udělat nepopulární rozhodnutí, tedy před odletem na soustředění do Španělska kádr zúžit. Druhá věc je, že musíme hrát zápasy, abychom viděli hráče nejen v tréninku, ale i v utkání. Jak zvládají tlak a svoje úkoly. Může se tam něco otevřít.

neu, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..