Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Dočkal Spartu povyšuje, spasitelů však Jílek žádá víc

27. ledna 2020 11:54 - Praha

Velký návrat, pokus druhý. Když fotbalová Sparta před rokem po složitém vyjednávání vyvázala Bořka Dočkala ze smlouvy v Číně, její fanoušci měli jasno, že letenská doba temna končí. První tři zápasy se staronovým lídrem v sestavě je v optimismu jen utvrdily. Zůstalo však jen u nich, po dvou operacích achilovky následovalo takřka roční období rekonvalescence. Až v půlce zimní přípravy je Dočkal zase na hřišti. „Povýšil kvalitu a úroveň hry,“ pokazuje trenér Václav Jílek poté, co kapitán odehrál první poločas utkání s Ústím nad Labem (1:0).

Sport.cz

Předběhli plán. Původně počítali, že lídr otestuje své zdraví v plné zápasové zátěži nejdříve až na soustředění ve Španělsku, kam mužstvo v pondělí večer odlétá.

„Doufám, že nejde jen o takový okamžik, že už nedojde k žádné komplikaci. Všichni jsme rádi. I v sobotu Bořek ukázal rozdílové věci, přitom určitě není v herní kvalitě, protože mu chybí zápasy. Doba jeho zranění byla poměrně dlouhá," přemítá trenér Václav Jílek.

Povedl se malý zázrak, děkuje Dočkal. Pokud přežije test s brusičem Costou, bude zpátky

S Dočkalem v sestavě by mělo fungovat všechno líp. I v kabině.

„Nebojí se míče, takže je jasně vidět jeho herní kvalita a nabídka. Další věc je usměrňování hráčů, komunikace. Na hřišti je slyšet, spoluhráče určitě ovlivňuje. Už jenom jeho přítomnost tedy má velký vliv. Viděli jsme to ostatně ve všech trénincích, do kterých se zapojil," pochvaluje si kouč.

Vyhráno však ještě není.

Zůstává nohama na zemi

„Nechci říkat hop, protože přede mnou je ještě dost kroků a spousta práce. Chci hrát opakovaně víkend co víkend v kvalitě, kterou od sebe očekávám. Zůstávám nohama na zemi. Budu se chtít připravit tak, abych byl na jaro k dispozici," zdůrazňuje sám Dočkal.

Také Sparta má jasno, že na vytoužený návrat nesmí tlačit, přestože je pro ni zásadní.

Chtěli jsme Adama Hložka vidět v podhrotové pozici i ve spolupráci s Dočkalem, říká trenér Václav Jílek

Sport.cz

„Bořkův návrat si všichni moc přejeme. Mladým by hodně pomohl, ale neupínáme se k němu. Jsme taky připravení na variantu, když nebude. Máme plán A, B a C," ujišťuje sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Seškrtá Sparta místo pro posilu? Mladá hvězda zkouší lepší místo

Pokud všechno půjde dobře, Dočkal by měl stihnout i červnové EURO s národním týmem.

Opatrnost je však stále na místě.

„Nechci říkat, že se teď budeme upínat jenom k jednomu hráči, který nás spasí. Může však být velkou posilou pro tým. Nejen na hřišti, ale i do kabiny," souhlasí kouč Jílek s Rosickým.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..