Sparta ukončila čekání na gól, ale na výhru to nestačilo. Plzeň veze tři body z Jablonce

mm, dosSport.cz

Vítězstvím plzeňských fotbalistů 2:1 v Jablonci skončil sobotní tahák o druhé místo ve Fortuna lize. Západočeši tak odrazili atak a svěřenců trenéra Petra Rady a upevnili si pozici za mistrovskou Slavií, na kterou ztrácí deset bodů. Pražská Sparta po 334 minutách ukončila čekání na gól v jarní části soutěže, ale v deseti bez vyloučeného Mandjecka nakonec doma se Zlínem remizovala 2:2. Opava porazila Olomouc 2:1, Příbram se rozešla s Mladou Boleslaví bez branek a zápas Teplic s Libercem byl kvůli podmáčené hrací ploše odložen.

Střídající Libor Kozák (vlevo) dostal Spartu v utkání proti Zlínu do vedení 2:1.

Plzeň v lize porazila Jablonec už počtvrté za sebou a nadále drží vítěznou sérii pod novým trenérem Adriánem Guľou. Viktoria si vytvořila dvougólový náskok už v úvodní půli, kdy se trefili Čermák a Beauguel, po změně stran domácí soupeře přitlačili, ale výsledkem byl jen kontaktní gól.

Západočeši tak na druhém místě zvýšili svůj náskok před Jabloncem na osm bodů, na vedoucí Slavii, která má nedělní duel se Slováckem k dobru, ztrácejí deset bodů.

Jakub Brabec z Plzně.

Opava po čtyřech porážkách v řadě, v nichž vstřelila jediný gól, doma zabrala. Odnesla to  do soboty na jaře stoprocentní Olomouc. Tentokrát se však Dedič a kapitán Žídek trefili v rozmezí pěti minut první půle a Hanáci už dokázali po přestávce jen zkorigovat výši prohry.

Hráči Opavy se radují z prvního gólu, který dal René Dedič (ležící na zádech).

Budínský nedal penaltu

Příbram v úterý odvolala trenéra Nádvorníka, tým vedl asistent Čuhel, ale ani pod jeho vedením nenašli Středočeši střeleckou mušku. V souboji s Mladou Boleslaví se diváci gólu nedočkali, hostující Budínský v 77. minutě neproměnil ani penaltu. Příbramská série bez vítězství v nejvyšší soutěži se protáhla už na 16 utkání, ale po šesti porážkách za sebou získala doma alespoň bod.

Zápas Teplic s Libercem byl kvůli technickému stavu hřiště odložen na 11. března od 17 hodin.

Letenští vstoupili do jara dvěma porážkami a bez vstřeleného gólu, takže před těžkými zápasy s Baníkem (pohár), Slavií a Plzní měla být výhra nad třináctým Zlínem povinností. Hosté však měli více šancí, v první půli nastřelili břevno, a když se musel po necelé půlhodině pod sprchy za podražení vyloučený Mandjeck, hráli více než hodinu přesilovku.

Georges Mandjeck ze Sparty opouští hřiště po udělení červené karty.

Góly začaly padat až po přestávce a Sparta dvakrát vedla. Nejprve Moberg Karlsson ukončil po 334 minutách čekání na gól v jarní fázi ligové soutěže, početní výhodu však využil za chvíli po chybném vyběhnutí sparťanského brankáře Poznar a střelou z úhlu vyrovnal. O zbytek se postarali střídající hráči. Když už to vypadalo, že Libor Kozák dvě minuty před koncem zařídil domácím vytoužené vítězství, srovnal jen o pár okamžiků později křížnou střelou k tyči Matejov.

Sparta nezvítězila ani ve druhém utkání pod vedením nového trenéra Václava Kotala a v součtu s podzimní části sezony čekají Letenští na vítězství už čtyři kola.