Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Restart zvládneme, věří Coufal. Automatismy v sobě máme

25. dubna 2020 14:11 - Praha

Sešívaní vedou tabulku o osm bodů před Plzní. Na bitvu obhájce titulu Slavie s Viktorií na jaře po dlouhé pauze dost možná ještě dojde. Ligová fotbalová asociace věří, že uvolnění vládních opatření umožní znovuzahájení první ligy v co nejbližším termínu. Konání sportovních akcí v omezeném počtu osob a bez diváků bude možné už od 25. května, zatímco původní plán počítal s termínem 8. června. K restartu sezony však vede stanovení přísných podmínek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Česká nejvyšší soutěž má za sebou 24 dějství. Zbývá odehrát šest kol základní části, nadstavbu, která bude pro většinu klubů pětikolová, a baráž o účast v první lize.

Od tohoto pondělí se profesionální sportovci v České republice včetně fotbalistů vrátili ke společnému tréninku. Zatím však v „dětské" formě, ve skupinách maximálně po osmi a bez soubojů.

Fotbal je přitom velmi kontaktní sport. Hráči podstoupí průměrně dvacet soubojů za zápas, jako by tedy každých pět minut tlačili 80kilové břemeno...

„Můžeme jít aspoň do střelby, zahrát si nohejbal. Máme dost chytré trenéry, aby vymysleli cvičení. Baví nás trénink aspoň takhle, jak to je, lepší než běhat po lese... Už jsme toho měli dost. Souboje a hra chybí, ale věřím, že k tomu postupně dojdeme," řekl v rozhovoru pro Českou televizi reprezentant Vladimír Coufal, obránce Slavie.

Výkonnost by nebyla tak špatná

Dnešní fotbal se hraje v extrémním tempu. Byli by hráči už teď na restart sezony připravení? Nezdolný bek by do zápasu klidně nastoupil.

„Trénujeme týden. Nehráli jsme žádnou průpravnou hru, ale věřím, že v nějakém režimu by to asi šlo, protože automatismy v sobě máme a trenéři to do nás hustí pořád. Takže si myslím, že bychom utkání zvládli, i když by to asi nebyla nějaká top úroveň. Ale určitě bychom se dostali na nějaké procento výkonnosti a myslím, že by to nebylo zas tak špatné," troufá si Coufal.

Tři týdny pořádné přípravy. A zápasy k tomu, shodují se trenéři na čase, který před startem ligy potřebují

Trenéři ligových týmů se shodují, že před obnovením soutěže v ideálním případě potřebují tři týdny plného tréninku včetně přípravných duelů. Jinak by v nahuštěném programu zbývajících kol hrozila častá zranění.

„Druhá věc je, jak se tělo přizpůsobí, když půjdete po období okleštěného tréninku rovnou do ostrého zápasu. Záleží na každém individuálně," neskrývá Coufal jisté obavy.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..