Kluby první a druhé ligy budou o prodloužení sezony hlasovat 12. května samostatně

1. května 2020 11:51 - Praha

Verdikt o budoucnosti a dalším osudu první a druhé fotbalové ligy padne 12. května. Na tento den je svoláno Ligové grémium, na němž musí zástupci dvaatřiceti klubů obou soutěží rozhodnout o prodloužení přerušené sezony na období po 30. červnu. Vedení LFA už sice s návrhem přišlo, grémium ho ovšem musí posvětit. Souhlas přitom musí vyslovit nadpoloviční většina klubů první i druhé ligy, které budou hlasovat samostatně. V praxi to znamená, že pro dohrání soutěže v červenci musí být víc než osm klubů první a zároveň i víc než osm klubů druhé ligy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

O termínu jednání Ligového grémia už sice jasno je, o místě a formě jednání se teprve rozhodne podle dalšího vývoje epidemiologické situace a nařízení státních orgánů.

Každopádně půjde o důležité rokování, neboť na programu bude nejen hlasování o prodloužení soutěžní sezony až do července, ale i volby vedení LFA.

Ještě měsíc a liga bude zpátky. Na 25. května je naplánován restart nejvyšší fotbalové soutěže

Současné generalitě totiž vyprší mandát, což se týká jak předsedy LFA Dušana Svobody, tak i místopředsedů Adolfa Šádka a Petra Heidenreicha či členů výboru Jana Nezmara a Tomáše Provazníka. Nově se bude volit i předseda Kontrolního výboru, jímž je momentálně Tomáš Buzek. Nominace na uvolněné funkce mohou kluby podávat do pravého poledne 11. května.

Zásadní pak bude hlasování zástupců klubů první a druhé ligy o pokračování soutěžní sezony i po 30. červnu. Kluby první ligy budou hlasovat samostatně, přičemž své pro musí vyslovit minimálně devět klubů. Stejný model pak platí i pro druhou ligu.

Obě soutěže mají naplánovaný restart na 25. května, přičemž podle posledního scénáře by se měly hrát zápasy bez diváků a s tím, že na stadionech bude přítomno maximálně 130 osob.

"Tento počet je zhruba spodní hranice, kdy můžete utkání zorganizovat i s tím, že jste schopni zprostředkovat kontakt s médii," kvitoval předseda LFA Dušan Svoboda verdikt náměstka ministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymuly.

.

zp, Sport.cz

  2:1 Zlín - Ml. Boleslav 2:1 dohráno
20210224T16:00:00+0100
Zlín vs. Ml. Boleslav
Zlín vs. Ml. Boleslav
Zlín
Ml. Boleslav
  0:3 Jablonec - Slovácko 0:3 dohráno
20210224T14:00:00+0100
Jablonec vs. Slovácko
Jablonec vs. Slovácko
Jablonec
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: