Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Obránce Hubník po sezoně skončí v Plzni a vrátí se do Olomouce

29. června 2020 12:54 - Praha
(Aktualizováno: 29. června 2020 13:27)

Kapitán fotbalistů Plzně Roman Hubník po sezoně opustí Viktorii a vrátí se do Olomouce. Šestatřicetiletý obránce se Sigmou podepsal dvouletou smlouvu. „Už tři roky jsem říkal panu Šádkovi, že budu končit a vždycky jsem znovu prodloužil. V zimě jsem se ale definitivně rozhodl," svěřil se zkušený fotbalista.

 

Petr Marek

Angažmá ve Viktorii bylo velmi vydařené a z klubu se mu neodcházelo lehce. "V Plzni jsem získal první titul, zahrál si Ligu mistrů, parádní zápasy třeba s madridským Realem. Zažil jsem tam prostě spoustu krásného. Nebylo proto jednoduché odejít. Táhlo mě to však už delší dobu domů, a tak v zimě jsem se definitivně rozhodl. Pak nastala jednání s Olomoucí," prozradil šestatřicetiletý stoper.

Nabídky měl i odjinud. „Mohl jsem zůstat v Plzni, stály o mě i jiné ligové kluby. Preferoval jsem však Sigmu, jsem rád, že jsme se domluvili a nemusel jsem řešit nic jiného," zdůraznil.

Velký návrat hlásí fotbalová Olomouc. Do klubu se po sezóně vrátí po sedmi letech v Plzni stoper Roman Hubník. Hráč, který v lize má na svém kontě 262 zápasů a také 29 startů za reprezentaci, na Hané podepsal dvouletou smlouvu.

Olomouc považuje za domov, byť se narodil v Halenkově, kde žijí jeho rodiče. „Mám tu rodinu, syn hraje v Sigmě. Cestování mezi Plzní a Olomoucí bylo náročné. Konečně mi toto odpadne a budu moci se soustředit jen na fotbal. O to mi šlo," prohlásil fotbalista, který v Sigmě začínal v roce 2002 a o pět let později za téměř 100 milionů korun přestoupil do FK Moskva.

V Olomouci však nemíní kariéru jen dohrát. „Vracím se tam, kde jsem začínal a chci pomoci týmu nahoru. Klidně to může být štace delší, než ty dva roky, na které jsem se upsal. Zdravotně se cítím výborně, chuť mám pořád. Kluci se zachránili, spadlo to z nich, a i když v době korony se jim moc nedařilo, věřím, že příští sezonu odstartujeme lépe a popereme se o Evropskou ligu. Je mým přáním si ji ještě zahrát," přiznal Hubník.

Vedení staronového klubu si od něj slibuje, že bude lídrem na hřišti i v kabině. Jakousi prodlouženou rukou trenéra Radoslava Látala. „Je to jejich vize, s Radkem jsem ale o své roli v mužstvu ještě nehovořil. Párkrát mi volal, ptal se na zdraví a šlo mu o to, aby jednání s Olomoucí klaplo. O to snazší pak všechno bylo. Já sám chci být maximálně platný především na trávníku. V Olomouci přece vždycky působili výborní stopeři. Třeba David Rozehnal, Tomáš Ujfaluši či Michal Kovář," uzavřel zkušený zadák, který hrával také za pražskou Spartu a německou Herthu Berlín.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..