FORTUNA:LIGA

První gól Slavie s Jabloncem neměl platit, Kuchta měl být vyloučen

29. června 2020 20:05 - Praha

Dvou chyb se v minulém týdnu v nadstavbových zápasech první fotbalové ligy dopustili sudí, přestože byl na utkání přítomen i videorozhodčí. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR měl být ve středečním duelu 2. kola skupiny o titul mezi Jabloncem a Libercem vyloučen hostující Jan Kuchta. V nedělním utkání 3. kola skupiny o titul pak neměla platit první branka Slavie proti Jablonci.

Radek Petrášek, ČTK

Kuchta měl v podještědském derby (1:1) dostat červenou kartu už po necelých dvou minutách za surovou hru. V souboji o míč kopačkou trefil kotník záložníka Miloše Kratochvíla. Kuchta však od sudího Ondřeje Pechance obdržel pouze žlutou kartu. Na utkání byl videorozhodčí, ale do hry nezasáhl.

V utkání Slavie s Jabloncem (4:0) chyboval asistent rozhodčího Jaroslav Poživil i videorozhodčí Jiří Adam. V sedmé minutě se po centru Nicolae Stancia prosadil Petar Musa. Chorvatský útočník sice v ofsajdu nebyl, ale poblíž stojící Vladimír Coufal, který se snažil zapojit do akce, ano.

Slavia i se sestavou plnou náhradníků oslavila titul jasnou výhrou, Musa navíc po dvou trefách vládne kanonýrům

V sobotní semifinálové odvetě skupiny o Evropu mezi Českými Budějovicemi a Mladou Boleslaví (0:2) chyboval sudí Karel Hrubeš. V 50. minutě neodpískal pro Středočechy pokutový kop po faulu brankáře Zdeňka Křížka na Dominika Janoška, a to ani po zhlédnutí opakovaných záběrů.

Brankář Českých Budějovic Zdeněk Křížek.

V nedělním zápase 3. kola skupiny o záchranu mezi Teplicemi a Zlínem (4:1) asistent rozhodčího Lukáš Matoušek nesprávně signalizoval ofsajd domácího útočníka Jakuba Řezníčka. Ten sice akci zakončil do branky, ale přesně v okamžiku, kdy vyběhnutý gólman Stanislav Dostál přestal jevit snahu hrát.

ČT sport 3:0 Ml. Boleslav - Bohemians 1905 3:0   dohráno
20200704T20:00:00+0200