Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Baník kope za slepice. Klub podpořil zákaz klecových chovů

30. června 2020 11:12 - Ostrava

S nezvyklou iniciativou vyrazil do světa prvoligový fotbalový klub Baník Ostrava. Poté co hráči i trenéři nedávno podpořili dárcovství kostní dřeně se nyní hráči i fandové Baníku ve videoklipu vymezili proti klecovému chovu slepic.

fcb.cz

Zatímco Poslanecká sněmovna České republiky se nedávno proti zákazu klecového chovu slepic odmítla vyslovit, Baník se proti „výrobě" klecových vajec postavil zcela jednoznačně. Natočeným videoklipem, ve kterém společně s fanoušky v hlavních rolích vystupují Roman Potočný, Milan Baroš a Ondřej Šašinka, podpořil klub spolek Obránce zvířat v jejich současném boji proti klecovému chovu slepic.

Aktéři v klipu poukazují na nevyhovující podmínky klecového chovu slepic a podporují aktivitu www.zakazkleci.cz. „Žijeme v době, v níž je zvlášť důležité nezapomínat na lidskost. A za tu považuji i vztah ke zvířatům a odmítání lhostejnosti k bídným podmínkám, v nichž konkrétně právě slepice chované v klecích žijí," uvedl majitel klubu Václav Brabec.

Baník vstřebává zklamání. Klukům jsem se omlouval, kál se sebekritický Potočný

„Baník je klub, který v nedávném období prokázal, že dokáže pomoci dětem v nemocnicích, v dětských domovech, onkologicky nemocným i nevidomým fanouškům, pozůstalým po obětech tragédie v nemocnici a podobně. Jsem rád, že klubu ani tato aktivita spolku Obraz není lhostejná," dodal šéf ostravského Baníku.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..