Ostrava - Olomouc 1:1Buček čaroval, nakonec gólmana Baníku zaskočila teč

59. Zeher 1 : 0
87. Melinho 1 : 1

Fotbalisté Ostravy po pěti prohrách poprvé zabodovali, když v posledním domácím utkání remizovali 1:1 s Olomoucí.

Baník vedl gólem Zehera, jehož ideálně uvolnil kolmicí Marek, a sahal po druhém jarním vítězství. Lepší Olomouc odvrátila hrozící porážku tři minuty před koncem, když Melinhovu střelu z dálky nešťastně tečoval Marek.

„S výkonem jsem naprosto spokojený,“ uvedl olomoucký trenér Zdeněk Psotka. „Fungovali jsme jako tým, měli dobrou kombinaci ve středu hřiště a vypracovali si i šance, ale Buček dělal zázraky, chytil tři góly,“ vyzvedl kouč Sigmy ostravského brankáře.

Buček se skutečně vyznamenal třikrát. Ve 44. minutě pádem pod nohy zmařil brankovou možnost Štěpánovi, v 54. pardálím skokem dostihl u tyče hlavičku Rossiho a v 80. vyrazil tvrdou střelu Hořavy.

Sigma ovládala střed hřiště a její tlak se stupňoval. Měla spoustu standardních situací a jednu využila k vyrovnání. „Uznávám, že soupeř byl hodně silný, určitě hernější v poli,“ komentoval utkání ostravský kouč Verner Lička. „Mrzí mě, že ve druhém poločase jsme nevyužili několik útoků do otevřené obrany v číselné převaze, jednou dokonce čtyři na dva. Druhý gól by jistil vítězství,“ povzdechl.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:1 (0:0)
Branky: 59. Zeher - 87. Melinho. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Teuber. ŽK: Metelka, Markovič, Tomašák - Štěpán, Komárek, Hořava, Hudec. ČK: 90.+1 Toleski. Diváci: 2460.
Ostrava: Buček - Zawada, Neuwirth, Pavlík, Tomašák - Rajtoral, Metelka, Marek, M. Lička - Zeher (83. Markovič), Lukeš (78. Wojnar). Trenér: V. Lička.
Olomouc: Šustr - Rossi, Hudec, Komárek, Škerle - Štětina (81. Pospíšil), Hořava - Štěpán (64. Nuc), Melinho, Janotka (64. Toleski) - Ordoš. Trenér: Psotka.