Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Baník si pojistil služby hned trojice hráčů

29. července 2020 16:12 - Ostrava
(Aktualizováno: 29. července 2020 16:28)

Vedení Baníku Ostrava prodloužilo smlouvy s trojicí fotbalistů. Útočník Ondřej Šašinka a záložník Filip Kaloč podepsali nové kontrakty na čtyři roky, středopolař Milan Jirásek získal smlouvu na další sezonu s opcí.

 

Petr Sznapka, ČTK

Ostravský klub pokračuje ve stabilizaci prvoligového kádru. Baník si dlouhodobě pojistil dva mládežnické reprezentanty a hráče nastupující generace. Odchovanci Ondřej Šašinka a Filip Kaloč podepsali na Bazalech kontrakty až do 30. června 2024. Už zkušenější středopolař Milan Jirásek má novou smlouvu na další rok s opcí.

„Ondra Šašinka v poslední sezoně udělal znatelný pokrok a v nejvyšší soutěži se začal střelecky prosazovat. Také Filip Kaloč na jaře prokázal, že má potenciál být plnohodnotným členem prvoligového kádru. Očekáváme, že se oba herně budou dále posouvat. Navíc jsou s Baníkem dlouhodobě spojeni a spoléháme i na jejich vazbu ke klubu a regionu. Stejně tak trenéra přesvědčil i Milan Jirásek, že má své platné místo v kádru," vysvětluje na klubovém webu výkonný ředitel Michal Bělák.

Dvaadvacetiletý Šašinka i o dva roky mladší Kaloč se stále výrazněji hlásí o slovo. „Podpis nových kontraktů obou kluků jsme řešili s dostatečným časovým předstihem, všechny strany měly na tomto kroku zájem. Oba hráči prokázali svůj přínos pro tým, jsou navíc klubovými odchovanci s velkou perspektivou. Sportovní úsek Baníku chce a umí pracovat s mladými fotbalisty, oba hráči se mohou v následujícím období posunout na ještě vyšší výkonnostní stupínek," poukazuje Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která oba hráče zastupuje.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..