Sparta - Žižkov 1:3Hložkův gól nestačil, letenský favorit prohrál s lídrem druhé ligy

Překvapení, i když šlo jen o modelový přípravný zápas vyplňující reprezentační přestávku. Fotbalisté pražské Sparty podlehli v tréninkovém centru na Strahově vedoucímu týmu druhé ligy Viktorii Žižkov 1:3. Letenským nestačil ani gól novopečeného reprezentanta Hložka.

Sparťan Ladislav Krejčí starší (vpravo) během utkání s Viktorií Žižkov.

Trenér Kotal potřebuje dostat do hry fotbalisty po zranění a také méně vytížené členy týmu. Proto si Sparta během pauzy naplánovala dva přípravné duely.

Minulý týden na Letné prohrála 1:2 s Bohemians 1905, tentokrát na Strahově podlehla dokonce druholigové žižkovské Viktorii 1:3.

Sparta má po dvou ligových kolech plný bodový zisk a v neděli nastoupí v Karviné. Žižkov vede tabulku druhé ligy.

Pro Kotala je podstatné, že do druhého poločasu mohl nasadit i trio Čelůstka, Dočkal, Hložek. Tedy reprezentanty, kteří se museli nechat znovu testovat na koronavirus po rozpuštění národního týmu, který v Bratislavě porazil Slováky.

Mimo nominaci naopak po pondělní remíze s Chorvatskem (0:0) zůstali členové jedenadvacítky Krejčí mladší a Plechatý.