Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Urážel Spartu, Berbra i Peltu, kvůli rapu teď Kučera přišel o Slavii. Trestuhodné, hřímá trenér

19. září 2020 07:16 - Praha

Kvůli rapu už jednou řádně rozčeřil fotbalové vody. Před dvěma lety záložník Tomáš Kučera natočil klip, v němž urážel Spartu a čelní představitele asociace Berbra a Peltu. Etická komise mu tehdy napařila pokutu. Tentokrát Kučera podtrhl vlastní tým. V době koronavirové si večer před utkáním na Slavii střihl koncert v Praze a v Edenu nemohl nastoupit. Citelně chyběl, Severočeši tam prohráli 1:5... „Od tak zkušeného hráče trestuhodné! Hrubý prohřešek,“ chytá se za hlavu trenér Stanislav Hejkal.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Páteční teplická pohroma začala mnohem dříve, než vůbec mužstvo do Edenu dorazilo.

„Utkání se nám začalo hroutit jak domeček z karet už dopoledne, když vypadl Kučera," předesílá kouč Stanislav Hejkal.

Důvod absence klíčového záložníka je vcelku bizarní. Tomáš Kučera ve čtvrtek večer vystoupil v jednom z pražských klubů se svou rapovou skupinou.

Ze středy měl Kučera stejně jako celý tým povinný negativní test na covid-19. Jenže Slavii v úterý čeká první zápas play off Ligy mistrů a najela na nejpřísnější možný režim. Od čtvrtka celé mužstvo dokonce izolovala od rodin, jen aby se případné nákaze ubránila.

Proti Kučerově startu se sešívaní postavili. A Teplicím nezbylo, než ho z nominace na těžký zápas preventivně vyškrtnout.

Slávisté měli lepší přehled

„Se Slavií jsme případ komunikovali. Já s trenéry, Štěpán Vachoušek s Jirkou Bílkem, sportovním ředitelem, a náš pan šéf Šedlbauer mluvil s panem Tvrdíkem. Slavii se to nelíbilo, dělají všechno, aby se jim tady koronavirus nevyskytl, proto jsme šli touhle cestou," vysvětluje Hejkal.

K debaklu jeho týmu vedla řada důvodů. Brzy inkasoval, hned na začátku se zranili Řezníček a Nazarov, pak byl vyloučen Heidenreich. Sešívaní každopádně snáze procházeli přes prostory, kde měli narážet na zkušeného Kučeru. „Bez čtyř hráčů základu v deseti na Slavii je to složité," kaboní se Hejkal.

Kuriozní případ také ukázal, že červenobílí v čele se svým twitterovým démonem Tvrdíkem mají mnohem lépe zmáknuté sociální sítě.

Kučera na nich již od srpna avizoval, že křest debutového alba s vlastním jihlavským uskupením 58G proběhne právě ve čtvrtek večer v jednom z pražských hudebních klubů.

Nechtěli ohrozit Ligu mistrů

Zatímco sešívaní byli v obraze, a tudíž ve střehu, Tepličtí problém zaregistrovali až ráno v den zápasu.

„Dlouho bylo jasné, že utkání na Slavii odehrajeme už v pátek. Opravdu jsme nevěděli, že nastane tohle, a proto jsem o tom s Kučerou ani neměl možnost dopředu mluvit," krčí trenér rameny.

Šibenice v Edenu vymetá parádně! Trpišovský možná našel žolíka na Dány

„Slavii samozřejmě přejeme, aby byla v Lize mistrů úspěšná. Rozhodně jsme nechtěli nijak ohrozit jejich úterní zápas proti Midtjyllandu," ujišťuje Hejkal.

Kučera v době pandemie projevil svéráznou zodpovědnost profesionálního hráče. Klub se mu nejspíš náležitě odmění...

„Interní záležitost klubu. Ale určitě se k tomu nějak postavíme," předesílá Hejkal.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..