Téměř 18 tisíc diváků dovedlo Ostravu k vítězství

OSTRAVA

Fotbalisté Baníku Ostrava na domácím stadiónu neklopýtli a v úvodním utkání 11. kola Gambrinus ligy porážkou Marily Příbram navlékli další korálek na šňůru zápasů bez porážky. Diváci v rekordním počtu podzimní části ligy 17 000 lidí připravili fotbalistům pekelnou kulisu.

Stejně jako Zlín tak i Příbram si z Ostravy body neveze. Hráči tak měli pádný důvod k radosti.

Úctyhodná divácká atmosféra na Bazalech byla jednou z hlavních ingrediencí domácí výhry. Tou druhou byly standardní situace. Bez nich by se naplněné ochozy gólů asi nedočkaly. První gólem zakončenou standardkou byla situace ve 25. minutě. Ostravský Martin Čížek nasměroval rohový kop takřka přímo na hlavu René Bolfa, který míč poslal za Václavíkova záda. Bazaly zahřměly poprvé 1:0.

Bolfův faul Příbram ztrestala

O šest minut později zůstává po zákroku příbramských obránců ležet na zemi útočník domácího týmu. K volnému přímému kopu se staví Čížek. Pokusil se dělovou ránou prostřelit příbramského brankáře, míč se však odrazil. Na správném místě byl v tu chvíli Pospěch, který pohotovou střelou nedal Václavíkovi šanci - 2:0.

Ve 36. minutě domácí Bolf a autor úvodní branky nedovoleným zákrokem zastavil Siegla a rozhodčí nekompromisně rozhodl o dalším volném přímém kopu. Zavadilovu chytrou střelu pak domácí zeď nezastavila a hosté se radovali ze snížení na 1:2.

Pojistka a strach trenéra o Látala

Po změně stran byla i přes jednobrankový náskok jasně patrná převaha domácích. Zlobila však koncovka a tak o pojistce vítězství rozhodovala opět standardní situace a do třetice v roli nahrávače Čížek. Ten poslal míč pře příbramskou branku. Jeden z obránců míč vystřelil z pod rukou Václavíka a nasměroval ho přímo na kopačku Maria Ličky, který nechyboval - 3:1. Domácí hráči si tak po skončení utkání dlouho užívali ovací fanoušků.

Radost trenéra Komňackého ovšem nebyla úplná. Starosti mu přidělal kapitán Látal, který byl s podezřením na vážné zranění odnesen po hodině hry na nosítkách, informovala ČTK. [celá zpráva]

Baník Ostrava vs. Marila Příbram 3:1
Poločas: 2:1
Branky: 25. Bolf, 31. Pospěch, 71. Lička - 37. Zavadil. Rozhodčí: Šedivý - Ondo, Hojsík. ŽK: Látal - Otepka, Birhanzl. Diváci: 17 493.
Sestavy:
Ostrava: Laštůvka - Pospěch, Bolf, Dvorník, Drozd - Látal (60. Hoffmann), P. Besta, Lička, Čížek - Heinz (90. Prohászka), Matušovič (73. Slončík). Trenér Komňacký.
Příbram: Václavík - Mácha (61. Adamec), Riegel, Turtenwald, Janů - Otepka, Birhanzl, Zavadil, Rychlík - Siegl (78. Žemlík), Cesarec (63. Mendy). Trenér Chovanec.
Zdroj: TV, ČTK