Parádní restart! Zbrojovka slaví premiérovou výhru v sezoně

Jablonec nad Nisou

Liga po více než měsíční pauze odstartovala nečekaným triumfem. Oslabené Brno v předehrávce 7. kola dokázalo dobýt 1:0 Jablonec. Vítězný gól vstřelil po pauze Přichystal. Zbrojovka slaví své premiérové tři body v sezoně.

Zleva Peter Štepanovský a Jan Moravec z Brna a Václav Pilař z Jablonce.

„Bylo to vydřené vítězství, ale dle mého názoru zasloužené. Měli jsme více gólových příležitostí než domácí," zhodnotil hostující kouč Miloslav Machálek, jenž si pochvaloval návrat zkušeného Dreksy do obrany. „Hodně nám pomohl z hlediska organizace defenzívy. Pro domácí jsme byli velmi nepříjemní z hlediska brejkových situací," dodal.

Jablonecký kouč Petr Rada se opětovného rozjezdu ligy nemohl dočkat, jenže první zápas po vynucené přestávce sledoval kvůli onemocnění covidem-19 jen doma u televize. Obvyklého hlavního kouče zastoupil Džimis Bekakis. S Radou byl v telefonickém kontaktu, avšak zelenobílí bez svého tradičně bouřlivého motivátora padli.

„Chyběl nám pohyb, nabídka a víc odvahy, postrádali jsme víc věcí," hořekoval Libor Holík. Právě on trefil v první půli břevno, kdežto na druhé straně tyč olízla zase střela hostujícího Reitera. Zbrojovka bez osmi nemocných hráčů byla nebezpečnější. Ve druhé půli se zaslouženě ujala vedení. Nejprve měl obrovskou šanci Šumbera, jehož hlavu ještě Hrubý lapil. Poté dostal prostor ve vápně Přichystal a jeho střelu Martinec tečoval k tyči.

Situace před brankou brněnského gólmana Jiřího Flodera (vlevo), uprostřed je brněnský Pavel Dreksa, vpravo David Štěpánek z Jablonce.

Z inkasované rány se již Severočeši nezvedli, po pauze si nevypracovali větší šanci. „Soupeř byl živější," uzavřel Bekakis.