Hradec Králové - Bohemians 0:2Klokani zdolali lídra druhé ligy, trefil se i Pulkrab. Baník prohrál s Líšní

Až dvanáctá příčka v prvoligové tabulce je netěší. Výhra nad lídrem druhé nejvyšší soutěže může být příslibem. Fotbalisté Bohemians Praha 1905 zvítězili v Hradci Králové 2:0, úvodní gól vstřelil hostující navrátilec Matěj Pulkrab. České Budějovice porazily Táborsko také 2:0. Ostravský Baník naopak podlehl druholigové Líšni 0:2. Opava zdolala v derby Karvinou 2:1.

Útočník Bohemians Matěj Pulkrab.

Klokani si pauzu zpestřili přípravným duelem. Jejich výhru nad Hradcem Králové dirigoval Vodháněl. V prvním poločase přihrál na gól Pulkrabovi, který v Ďolíčku znovu hostuje ze Sparty. Po přestávce pak druhý vstřelil sám.

Votroci si vypracovali celou řadu slibných příležitostí, avšak chyběla větší přesnost a klid v koncovce.

Přátelák si zahrálo také českobudějovické Dynamo. Doma si poradilo s druholigovým Táborskem a po brankách Mészárose a Valenty vyhrálo 2:0. Celou řadu dalších šancí ještě favorit neproměnil.

Porážkou 0:2 skončilo pro Baník utkání s druholigovou Líšní. V sestavě Baníku, jemuž stále chyběli trenéři Luboš Kozel a Ivan Kopecký, dostali šanci povětšinou hráči širšího kádru, nebo navrátilci po zdravotních indispozicích. Start si připsalo také několik mladých hráčů z B-týmu.

Hráči Slezského FC si zpestřili reprezentační přestávku zápasem s Karvinou. Po bezbrankové první půli padaly góly na hřišti ve Velkých Hošticích až po změně stran. Za Opavu, která zvítězila 2:1, skórovali Žídek a Dedič.

Přípravná fotbalová utkání:
FC Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:1)
Branky: 34. Pulkrab, 54. Vodháněl.
Bohemians : Bačkovský (46. Kouba) - Bederka, Krch (62. Osmančík), Hůlka - Hronek, Ljovin (46. Vacek), Jindřišek (62. Novák), Květ (62. Hašek), Vondra - Vodháněl (62. Keita), Pulkrab (46. Nečas). Trenér: Klusáček.
Dynamo České Budějovice - Táborsko 2:0 (1:0)
Branky: 20. Mészáros, 57. Valenta.
Budějovice - I. poločas: Vorel - Kladrubský, Havel, Králik, Skovajsa - Čavoš, Javorek - Jánošík, Mészáros, Mršič - Van Buren.
II. poločas: Vorel - Čolič, Talovierov, Havel, Novák - Čavoš, Valenta - Ekpai, Brandner, Jánošík (58. Kalousek) - Bassey. Trenér: Horejš.
Baník Ostrava - SK Líšeň 0:2 (0:1)
Branky: 19. Machálek, 55. Lutonský.
Baník: Murin - Fillo (61. Fulnek), Kaloč, Stronati, Lalkovič (46. Tijani) - Drozd (74. Harušťák), Chvěja (70. Kulig) - Buchta, Tetour (46. Jirásek), Kuzmanovič (78. Šmiga) - Zajíc (61. Zálešák). Trenér: Smetana.
SFC Opava - MFK Karviná 2:1 (0:0)
Branky: 62. Žídek, 75. Dedič - 74. Mikuš.
Opava: Šrom (46. Lasák) - Jelínek (65. Večerka), Didiba, Žídek - Harazim, Darmovzal (24. Rataj), Tiéhi (70. Zavadil), Řezníček, Helešic - Juřena (65. Dedič), Holík (83. Gorčica). Trenér: Skácel.
Karviná: Bolek (46. Neuman) - Janečka (46. Mangabeira), Dramé, Twardzik, Bartošák (46. Guba) - Smrž, Hanousek - Ndefe, Tavares, Mikuš - Haša (63. Vlachovský). Trenér: Jarábek.