Debakl! Poslední Příbram dostala pět gólů na Slovácku

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka v dohrávce 4. kola první ligy porazili poslední Příbram 5:1. V zápase byly proměněny tři penalty. Hosté sehráli v sezoně sedm zápasů a získali jeden bod. Nyní mají skóre 4:22. Slovácko je nyní na osmém místě tabulky.

Hráči Slovácka se radují z gólu.

Příbram prohrávala po prvním poločase jen 0:1, což je výsledek, který jde otočit. Jenže po přestávce bylo vše jinak. V druhé půli hráči proměnili tři penalty.

Slovácko vstřelilo v lize pět branek poprvé od loňského května, kdy stejným poměrem porazilo rovněž Příbram. Tým z Uherského Hradiště zvítězil po třech kolech, doma v nejvyšší soutěži naplno bodoval poprvé po šesti utkáních a poskočil na osmé místo tabulky. Příbram v lize podlehla Slovácku podesáté za sebou a s jedním bodem zůstala poslední.

Utkání 4. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram.

Zápas se měl původně hrát v září. Kvůli koronaviru v příbramském týmu byl nejprve odložen na 13. října, ale to už byla liga stejně jako další sportovní soutěže pozastavena kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v zemi. Dohrávka se uskutečnila netradičně v reprezentační pauze.

Před prázdným hledištěm, kam kvůli opatřením proti koronaviru nemohli diváci, jako první v páté minutě vystřelil hostující Vávra do náruče brankáře Bajzy, ale pak už převzali iniciativu favorizovaní domácí. Kombinační hrou a rychlým přechodem středu hřiště si vytvořili převahu, ale příliš šancí v úvodu neměli. V 17. minutě po centru Sadílka odkopl balon z malého vápna Cmiljanovič.

V závěru poločasu se domácí prosadili. Nejprve Hellebrandovu střelu vyrazil Melichar, ale v 37. minutě už Slovácko vedlo. Proti Daníčkovi ještě hostující gólman zasáhl, ale dorážející Hofmann už nezaváhal. Slovácko v lize skórovalo po 307 minutách.

Příbram mohla vyrovnat ve 40. minutě, ale Bajza si s tvrdým pokusem Rezka z přímého kopu poradil. Na druhé straně Melichar vyrazil střelu Klimenta a vzápětí i přízemní pokus Petržely.

V 57. minutě fauloval na hranici pokutového území Zorvan Hellebranda a sudí Berka nařídil pokutový kop. Penaltu bezpečně proměnil kapitán Daníček a zvýšil na 2:0.

Za dalších pět minut už domácí vedli o tři branky, když se povedenou střelou k tyči prosadil Sadílek. O dvě minuty později na druhé straně z penalty snížil hostující Pilík, ale žádné zdramatizování zápasu to neznamenalo.

Domácí dál dominovali a v 76. minutě se hlavou prosadil Daníček. Podruhé v kariéře dal v jednom ligovém utkání dvě branky. V 88. minutě pak skóre uzavřel z dalšího pokutového kopu střídající Cicilia.

4. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 5:1 (1:0)
Branky: 58. z pen. a 76. Daníček, 37. Hofmann, 63. Sadílek, 89. Cicilia z pen. - 65. Pilík z pen. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Hock - Marek (video). ŽK: Kliment, Navrátil - Soldát, Diarra. Bez diváků.
Slovácko: Bajza - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko (88. Mareček) - Havlík, Daníček - Petržela (81. Jurečka), Sadílek (81. Kubala), Hellebrand (66. Navrátil) - Kliment (66. Cicilia). Trenér: Svědík.
Příbram: Melichar - Svoboda, Diarra, Soldát, Cmiljanovič (46. Kvída) - Pilík, Zorvan (71. Hájek), Folprecht, Vávra (88. Belej) - Vais (71. Boakey), Rezek (88. Budínský). Trenér: Čuhel.