Nákaza položila Baník, dva jeho zápasy jsou odloženy na neurčito

19. listopadu 2020 15:20 - Praha
(Aktualizováno: 19. listopadu 2020 15:38)

Problémy bez konce. Vedení fotbalové Fortuna ligy muselo reagovat na epidemickou situaci v klubu FC Baník Ostrava. Na základě rozhodnutí Krajské hygienická stanice Moravskoslezského kraje odložilo utkání 8. ligového kola Baníku proti Slovácku na neurčito, stejně jako další domácí duel ostravského týmu v 9. kole proti Slovanu Liberec.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Obavy se potvrdily. Fotbalisté Baníku Ostrava kvůli epidemii koronaviru nenastoupí k nejbližším ligovým utkáním.

"Při testování byl ve slezském klubu nalezen významně vysoký počet pozitivních případů a moravskoslezská hygienická stanice proto nařídila karanténní opatření, která znemožňují sehrát nejbližší dvě ligová utkání," oznámila Ligová fotbalová asociace (LFA).

V celku Baníku je několik nakažených hráčů i členů realizačního týmu. Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje proto nařídila infikovaným osobám, ale i osobám, které byly s pozitivně testovanými v bližším kontaktu, desetidenní karanténu.

„Rozhodnutí hygieniků respektujeme. O náhradních termínech se bude jednat," avizuje Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku.

Problémy s koronavirem postihly Slezany už před reprezentační přestávkou, kdy kvůli pozitivnímu testu vypadli pro zápas v Příbrami brankáři Jan Laštůvka s Viktorem Budinským a trenér Luboš Kozel. Další preventivní testy v tomto týdnu odhalily v mužstvu větší výskyt nakažených.

dos, Sport.cz

  Budějovice - Olomouc zítra 15:00
20210420T15:00:00+0200
Budějovice vs. Olomouc
Budějovice vs. Olomouc
Budějovice
Olomouc
  Ostrava - Ml. Boleslav zítra 15:00
20210420T15:00:00+0200
Ostrava vs. Ml. Boleslav
Ostrava vs. Ml. Boleslav
Ostrava
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..