Kouč Šilhavý se smiřuje s odchodem gólmana Bičíka

10. srpna 2011 20:20 - VARNSDORF

Na velmi reálnou možnost, že z české ligy odejde fotbalový gólman David Bičík do Ruska, se připravuje trenér libereckých fotbalistů Jaroslav Šilhavý. Připustil to po středečním pohárovém zápase Ondrášovka Cupu ve Varnsdorfu, kde Slovan vyhrál 4:0.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Mám za to, že David Bičík by se měl z testů v ruském Permu vrátit v pátek, ale zřejmě jen na skok. Ve Varnsdorfu jsem postavil do branky zkušeného Zbyňka Hauzra a počítám s tím, že pokud se nic nestane, nastoupí i v neděli v lize v Hradci Králové,“ uvedl pro Právo Šilhavý. „Už ale jednáme o doplnění brankářského postu a máme v hledáčku několik zajímavých jmen. Doufám, že v krátké době přivedeme nového brankáře a ještě k tomu i hráče do pole,“ prohlásil liberecký trenér.

Šilhavý si cenil celkem hladkého pohárového postupu. „Bylo to naše první vystoupení v tomto ročníku Ondrášovka Cupu a hned na půdě bojovného druholigového soupeře. Varnsdorf bral zápas prestižně a měl velkou motivaci. Domácí dobře bránili, ale naštěstí se nám podařilo dát ještě do přestávky dva góly díky naší efektivitě. Po přestávce jsme mohli kromě dvou branek přidat i další, protože šance k tomu jsme měli,“ líčil liberecký kouč.

Rabušic má formu

Skvělou střeleckou formu má na začátku sezóny útočník Michael Rabušic. V sobotu dal gól v lize Slavii, ve středu přidal další dva v domácím poháru. „Loni jsem se trefil v lize za Brno jen jednou, až v předposledním kole. Nyní jsem tuhle bilanci už vyrovnal po dvou kolech a může to být jen lepší,“ glosoval forvard svoje počínání.

„Každý ofenzivní hráč potřebuje sebevědomí a jsem rád, že mi k němu pomáhají i vstřelené branky. Zatím se mi v Liberci daří. A je to i zásluhou spoluhráčů. Třeba Jirka Štajner, to je pan fotbalista. Dovede připravit skvělé šance. Teď se chystáme na nedělní ligu v Hradci Králové. Jsme ofenzivně naladění a bylo by pěkné, kdybychom ukončili neprůstřelnost hradeckého brankáře v lize a vyhráli,“ pohlédl Rabušic už směrem k dalšímu zápasu.

Zajímavostí je, že Liberec a Hradec Králové se potkají i v příštím kole Ondrášovka Cupu.  

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

  Budějovice - Ml. Boleslav dnes 14:00
20210307T14:00:00+0100
Budějovice vs. Ml. Boleslav
Budějovice vs. Ml. Boleslav
Budějovice
Ml. Boleslav
  Karviná - Brno dnes 14:00
20210307T14:00:00+0100
Karviná vs. Brno
Karviná vs. Brno
Karviná
Brno
  Odloženo Jablonec - Sparta Odloženo
20210307T16:00:00+0100
Jablonec vs. Sparta
Jablonec vs. Sparta
Jablonec
Sparta
  Slavia - Ostrava dnes 18:30
20210307T18:30:00+0100
Slavia vs. Ostrava
Slavia vs. Ostrava
Slavia
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: