Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Kouč Šilhavý se smiřuje s odchodem gólmana Bičíka

10. srpna 2011 20:20 - VARNSDORF

Na velmi reálnou možnost, že z české ligy odejde fotbalový gólman David Bičík do Ruska, se připravuje trenér libereckých fotbalistů Jaroslav Šilhavý. Připustil to po středečním pohárovém zápase Ondrášovka Cupu ve Varnsdorfu, kde Slovan vyhrál 4:0.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Mám za to, že David Bičík by se měl z testů v ruském Permu vrátit v pátek, ale zřejmě jen na skok. Ve Varnsdorfu jsem postavil do branky zkušeného Zbyňka Hauzra a počítám s tím, že pokud se nic nestane, nastoupí i v neděli v lize v Hradci Králové,“ uvedl pro Právo Šilhavý. „Už ale jednáme o doplnění brankářského postu a máme v hledáčku několik zajímavých jmen. Doufám, že v krátké době přivedeme nového brankáře a ještě k tomu i hráče do pole,“ prohlásil liberecký trenér.

Šilhavý si cenil celkem hladkého pohárového postupu. „Bylo to naše první vystoupení v tomto ročníku Ondrášovka Cupu a hned na půdě bojovného druholigového soupeře. Varnsdorf bral zápas prestižně a měl velkou motivaci. Domácí dobře bránili, ale naštěstí se nám podařilo dát ještě do přestávky dva góly díky naší efektivitě. Po přestávce jsme mohli kromě dvou branek přidat i další, protože šance k tomu jsme měli,“ líčil liberecký kouč.

Rabušic má formu

Skvělou střeleckou formu má na začátku sezóny útočník Michael Rabušic. V sobotu dal gól v lize Slavii, ve středu přidal další dva v domácím poháru. „Loni jsem se trefil v lize za Brno jen jednou, až v předposledním kole. Nyní jsem tuhle bilanci už vyrovnal po dvou kolech a může to být jen lepší,“ glosoval forvard svoje počínání.

„Každý ofenzivní hráč potřebuje sebevědomí a jsem rád, že mi k němu pomáhají i vstřelené branky. Zatím se mi v Liberci daří. A je to i zásluhou spoluhráčů. Třeba Jirka Štajner, to je pan fotbalista. Dovede připravit skvělé šance. Teď se chystáme na nedělní ligu v Hradci Králové. Jsme ofenzivně naladění a bylo by pěkné, kdybychom ukončili neprůstřelnost hradeckého brankáře v lize a vyhráli,“ pohlédl Rabušic už směrem k dalšímu zápasu.

Zajímavostí je, že Liberec a Hradec Králové se potkají i v příštím kole Ondrášovka Cupu.  

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..