Živě

Odvolaný Petrouš: O Frantovi jsem věděl od pátku, ale nezlobím se na něj

4. října 2011 09:18

Den po vyhazovu od prvního týmu fotbalistů Slavie relaxoval trenér Michal Petrouš s rodinou. V hlavě se mu stále honily události z posledních dnů, přemýšlel i nad tím, jestli přijme nabídku vést divizní slávistickou rezervu. To asi udělá. Zároveň poprvé prozradil, že o snahách vedení angažovat Františka Straku věděl už od pátku.

 

Petr Horník, Právo

Jak se zpětně díváte na tu trenérskou rošádu?

Bylo to rozhodnutí majitele a s tím já nic nenadělám. Chápu, že vedení chce hlavně výsledky.

Vy jste neměl ani tušení, že se něco chystá?

Pan Platil (generální ředitel – pozn. red.) mi v pátek naznačil, že jednání s Frantou Strakou probíhají a že zřejmě po nedělním zápase skončím.

A vědělo mužstvo o tom, že je to vaše konečná?

Z mé strany nedošlo ani k náznaku, ale mohli tušit, že se něco chystá. Ty spekulace se objevily všude na internetu. Měl jsem docela strach, co to s nimi udělá. Ale hráči ukázali, že naše spolupráce fungovala. Měl jsem radost, že to odjezdili a vyhráli jsme.

Jak vy vlastně vidíte Františka Straku?

Před lety jsme spolu v lize pracovali v Plzni. Franta tam přišel asi jen na posledních šest zápasů a mě si vytáhl z béčka k sobě. Od té doby jsme se párkrát viděli na různých turnajích internacionálů a jsme spolu furt zadobře.

Teď na něj názor změníte?

Ne, nemám mu to za zlé. Když jsem mu přál hodně štěstí, myslel jsem to upřímně. Nemám s ním problém.

Věříte, že slávističtí fanoušci Straku přece jen nakonec vezmou?

Jak říkal Franta, je to hlavně o výsledcích. Když je mít bude, třeba změní názor. Ale chápu, že je to pro fanoušky těžký. Sparta a Slavia jsou pořád největší rivalové.

Vy jste dostal nabídku trénovat béčko. Přijmete ji?

Ještě jsem se úplně nerozhodl, ale spíš do toho půjdu. Dostal jsem od vedení pauzu, abych si odpočinul a rozmyslel, jestli chci pokračovat. Pracovat s mladýma mě vždycky bavilo. Těší mě, jak mi kluci jako Hurka nebo Petrák rostli pod ru -kama. Patřili k nejlepším i v době, kdy se mužstvu nedařilo. To je ta nejlepší odměna a jednou z toho Slavia může profitovat.

Otevře vám angažmá ve Slavii cestu jinam?

Nevím. Dělám jen svou práci a doufám, že se neztratím. Ale jestli jsem dobrej nebo ne, to musí posoudit jiní.

Jan Krůta, Právo

  Teplice - Slavia dnes 19:00
20210730T19:00:00+0200
Teplice vs. Slavia
Teplice vs. Slavia
Teplice
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..