Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Většinovým vlastníkem stadiónu v Edenu se stal Natland Group

11. října 2011 15:56 - PRAHA

Investiční skupina Natland Group se stala většinovým vlastníkem fotbalového stadiónu v Edenu. Společnost, která na jaře zachránila před krachem pražskou Slavii, převzala Synot Tip Arenu od dosavadního majitele firmy E Side Property, za níž stojí podnikatel Vladimír Kroužecký. Ten má nyní ve společnosti Eden Sport Investments Ltd., která zastřešuje skupinu firem kolem komplexu v Edenu, dvacetiprocentní podíl.

 

Milan Malíček, Právo

Nová vlastnická struktura Edenu je výsledkem širšího vyrovnání Kroužeckého s Natlandem. Podnikatel podle dřívějších informací Hospodářských novin nesplatil včas své závazky vůči Natlandu a investiční skupina měla stadión v zástavě.

"Synot Tip Arena je multifunkční komplex s velkým potenciálem, ze kterého chceme vytvořit podnikatelský subjekt s jasnou strukturou a obchodní strategií," uvedl v tiskové zprávě Richard Kolárik z Natlandu.

Natland získal nejen Synot Tip Arenu, kde hrají svá domácí utkání Slavia a Bohemians 1905. Součástí komplexu je více než 3500 čtverečních metrů nebytových a bytových prostor, obchodní plochy a restaurace. Společnost Eden Sport Investments Ltd. zároveň provozuje další služby jako catering, marketing nebo prodej vstupenek.

Natland chce v následujících měsících analyzovat současný stav areálu v Edenu a připravit svou obchodní strategii. "Věříme, že se nám podaří celý areál obchodně a marketingově stabilizovat a vytvořit sportovně kulturní centrum dostupné pro širokou veřejnost," dodal Kolárik, podle kterého chce Natland držet komplex v Edenu dlouhodobě.

Natland na jaře zachránil před krachem zadluženou Slavii. Skupina se výrazně podílela na úhradě přibližně stomiliónového dluhu klubu vůči britské firmě ENIC a nějaký čas byla i majitelem Slavie. Na začátku srpna prodal Natland svůj sedmdesátiprocentní podíl bývalému ministrovi dopravy Aleši Řebíčkovi. Ten v klubu nyní drží 98 procent akcií.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..