Karviná - Slavia 1:3 Mistr zapnul ve druhém poločase, Karviná nestačila

85. Olayinka 1:3
Záznam online reportáže »

23. ledna 2021 20:33 - Praha
(Aktualizováno: 23. ledna 2021 20:46)

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 16. kole první ligy v Karviné 3:1 a upevnili si vedení v tabulce. Všechny branky padly až po pauze. V 51. minutě otevřel skóre Abdallah Sima a za 10 minut přidal druhý gól Jan Kuchta. V 82. minutě sice snížil z penalty Kristi Qose, ale poslední slovo měl střídající Peter Olayinka. V nastavení ještě dostal červenou kartu domácí brankář Petr Bolek.

Vladimír Pryček, ČTK

Slavia jako jediná v ligové sezoně stále drží neporazitelnost, v nejvyšší soutěži bodovala už 27 utkání po sobě. Na druhý Jablonec má vršovický obhájce trofeje devítibodový náskok. Karviná poslední tři kola prohrála a zůstala na 11. příčce.

Pražané předloni v posledním vzájemném duelu v Karviné pouze remizovali bez branek a také dnes se zpočátku nemohli prosadit. Podle očekávání sice byli aktivnější, ale za celou první půli si nevytvořili gólovou šanci.

Slavia v Karviné nezaváhala. Rozjeté Slovácko znovu slaví, Baník bere jen bod

Domácího brankáře Bolka do přestávky výrazněji zaměstnal jen Stanciu, který ve 34. minutě po pěkné kombinační akci vystřelil k tyči, ale gólmana nepřekonal. Krátce nato upadl ve vápně hostující Sima, sudí Pechanec však po poradě s videorozhodčím penaltu neodpískal.

Změny Slavii pomohly

Do druhé půle poslal slávistický trenér Trpišovský dva střídající hráče Baha s Olayinkou a Pražané brzy otevřeli skóre. V 51. minutě po rohu vrátil míč u levé tyče před branku Hovorka a Sima z několika kroků doklepl míč do sítě. Devatenáctiletý senegalský podzimní objev dal ve svém 10. ligovém utkání osmý gól a potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Zleva Martin Šindelář z Karviné a Abdallah Sima ze Slavie.

V 61. minutě hosté zvýšili a prosadil se i druhý nejlepší kanonýr Pražanů v ligovém ročníku. Kuchta po Provodově pasu postupoval od půlky hřišti na Bolka, v souboji si poradil s Šindelářem a brejk s přehledem zakončil. Slávistický útočník navázal na dva góly z úvodního jarního kola proti Olomouci a v této sezoně nejvyšší soutěže se trefil popáté.

Kuchta poté mohl skórovat znovu, ale s přispěním Bolkovy teče těsně minul. Domácí v druhé půli prakticky nehrozili, přesto stihli zápas ještě na chvilku zdramatizovat.

Jan Kuchta v souboji s obranou Karviné

Sudí Pechanec se po zásahu videorozhodčího vrátil k faulu slávisty Holeše na střídajícího Čmelíka a nařídil penaltu. Zatímco v úvodním jarním kole Slezané pokutový kop neproměnili, tentokrát albánský záložník Qose nezaváhal a snížil.

Naději na remízu ale drželi domácí jen tři minuty. Poté utekl po pravé straně Sima a jeho centr v 85. minutě uklidil do sítě střídající Olayinka. V páté minutě nastavení Musovu střelu do prázdné branky vyhlavičkoval Kokovas. Předtím domácí gólman Bolek trefil před vápnem bývalého spoluhráče Lingra a byl vyloučen.

16. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - Slavia Praha 1:3 (0:0)
Branky: 82. Qose z pen. - 51. Sima, 61. Kuchta, 85. Olayinka. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Novák - Julínek (video). ŽK: Smrž, Dramé, Papadopulos, Santos. ČK: 90.+5 Bolek (všichni Karviná). Bez diváků.
Karviná: Bolek - Santos, Dramé, Šindelář, Twardzik (90. Kokovas) - Mikuš (71. Haša), Smrž (71. Čmelík), Qose, Herc (83. Janečka), Ostrák - Papadopulos (71. Tavares). Trenér: Jarábek.
Slavia: Kolář - Masopust (46. Bah), Kúdela, Hovorka, Bořil - Holeš, Provod - Sima (88. Lingr), Stanciu (86. Traoré), Oscar (46. Olayinka) - Kuchta (77. Musa). Trenér: Trpišovský.

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.