Jablonec - Karviná 3:0 Jablonec opět sesadil Spartu. Karvinou smázl do půle

20. dubna 2021 18:47 - Jablonec

Na druhé místo skočili suverénně. Jablonec zničil Karvinou 3:0 už v prvním poločase a minimálně do středy se vrátil na stříbrnou příčku o dva body před Spartu. První poločas Severočeši ovládli po gólech Schranze, Doležala a Pleštila jasně 3:0. V závěru si hosté sice vypracovali hned několik nebezpečných šancí výsledek korigovat, zelenobílí však čisté konto ubránili. Karviná prohrála poprvé po návratu kouče Webera.

Radek Petrášek, ČTK

Jablonec na soupeře od první minuty vlétl a hostující obraně nedal chvíli vydechnout. Zelenobílí soupeře předčili v osobních soubojích, Karvinští byli všude o krok později a na gólmana Ciupa se valil jeden útok za druhým.

Tým Petra Rady otevřel skóre už po devíti minutách hry. Považanec centroval do šestnáctky, kde hlavičkoval Doležal, jenže míč rukou srazil Santos a domácí kopali penaltu. Exekuci si vzal na starost jablonecký střelec posledních kol Schranz a Ciupovi nedal šanci. Byl to jeho jedenáctý zásah v sezoně.

Ivan Schranz z Jablonce se raduje z prvního gólu, který dal z penalty, v duelu s Karvinou.

V jakém je momentálně Jablonec rozpoložení dokumentovala ve 21. minutě nádherná kombinace tria Kratochvíl, Pleštil a Doležal. První krásnou přihrávkou za obranu vybídl Pleštila a ten sám před gólmanem ještě nahrál Doležalovi. Tomu již stačilo trefit odkrytou branku.

Poté se několikrát osmělili i hosté. Ve 24. minutě pálil vysoko nad branku Čmelík a ve 32. se ocitl v dobré pozici před brankou Bartošák, pravou chvíli k zakončení však promeškal.

A tak domácí předvedli učebnicový brejk. Míč na vlastní polovině získal Jovovič, pláchl Bartošákovi, nahrál doprava Pleštilovi, který nasadil Ciupovi jesle.

Brankář Karviné Jiří Ciupa v duelu s Jabloncem.

V aktivní hře pokračovali Severočeši i po změně stran. Hned po pauze střílel Doležal, střelu zastavili hostující na brankové čáře. V 59. minutě pálil zpoza vápna Kratochvíl, chyběl mu kousek, o chvíli později ho na druhé straně napodobil Smrž. A po hodině hry mohl přidat svůj druhý gól Doležal, proti jeho střele však Ciupa vytáhl perfektní reflexivní zákrok.

Dvacet minut před koncem však hosté zabrali a domácím dokázali pořádně zatopit. Tlak odstartovala Hercova střela v 69. minutě, kterou Hanuš vyrazil k Bartošákovi a ten z úhlu pálil vysoko nad. Nejblíže gólu pak byla Karviná v 73. minutě, během které na Hanuše vypálili čtyři střely! Dvě však domácí stopeři zblokovali, zbytek Hanuš vyrazil. O tři minuty později po standardní situaci nastřelil Haša zblízka jen břevno Hanušovy branky.

Zatímco na podzim v Karviné Jablonec vedl 2:0, přesto výhru v samotném závěru ztratil a remizoval 2:2, doma náskok uhájil.

28. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - MFK Karviná 3:0 (3:0)
Branky: 9. Schranz z pen., 21. Doležal, 41. Pleštil. Rozhodčí: Lerch - Novák, Bureš - Adam (video). ŽK: Santos, Herc (oba Karviná). Bez diváků.
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Podaný - Pleštil (69. Smejkal), Považanec (86. Chramosta), Kratochvíl (79. Hübschman), Jovovič - Schranz - Doležal (80. R. Hrubý). Trenér: Rada.
Karviná: Ciupa - Mikuš, Šindelář, Santos, Mazáň - Dramé (31. Smrž) - Čmelík (67. Sinjavskij), Qose (31. Ostrák), Herc, Bartošák (86. Jursa) - Papadopulos (67. Haša). Trenér: Weber.

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.