Příbram podle komise rozhodčích neměla proti Budějovicím kopat penaltu

Fotbalisté Příbrami neměli kopat penaltu v sobotním utkání 30. kola první ligy s Českými Budějovicemi. Podle Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR situaci, po níž hlavní sudí Jan Machálek nařídil pokutový kop, předcházel útočný faul domácích.

Brankář Českých Budějovic Vojtěch Vorel vyráží penaltu Tomáše Pilíka. Kopat se ale vůbec neměla.

Machálek po intervenci videorozhodčího Jiřího Adama a přezkumu situace u monitoru odpískal penaltu za souboj hostujícího Mateje Mršiče s Jiřím Mezerou po rohu. Komise ale upozornila, že těsně předtím příbramský Jaroslav Tregler strčil do Patrika Čavoše, což sudí chybně přešli. Domácí Tomáš Pilík ve 35. minutě pokutový kop stejně neproměnil a Středočeši prohráli 0:1.

Liberec v nedělním duelu se Spartou (2:2) pět minut před koncem správně nekopal penaltu, podle komise rozhodčích totiž u hostujícího Davida Pavelky nešlo o zakázaný způsob hry rukou.

Jakub Pešek z Liberce z Liberce střílí druhý gól, vpravo brankář Sparty Florin Nita.

Komise souhlasila i s tím, že nebyl nařízen pokutový kop pro Slovácko v sobotním zápase s Mladou Boleslaví (0:1), protože hostující David Šimek v 75. minutě ve skluzu čistě odebral míč Janu Navrátilovi.