Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Čeká slávistického kouče Koubka automobilová stíhačka, nebo bude trenerém na telefonu?

18. října 2013 13:32 - Praha

Původně měl jinou představu... Když se totiž trenér Miroslav Koubek ujímal žezla ve Slavii, věděl dobře, že ligový duel 11. kola v Plzni koliduje s kvalifikačním zápasem reprezentační devatenáctky ve Vítkovicích. „Za čtyři hodiny se dá cesta zvládnout. Tedy pokud bude dálnice volná,“ pohrával si s představou, že sedne do auta a absolvuje stíhací jízdu mezi severní Moravou a Plzní za svou Slavií. Před nabitou fotbalovou sobotou se však musel vrátit do reality.

 

Vít Šimánek, ČTK

Problému s kolidujícími zápasy se pochopitelně nezbavil. Ve Vítkovicích povede Koubek od 14.30 reprezentační devatenáctku v kvalifikačním duelu s Gibraltarem o postup na evropský šampionát, ve 20.15 už by měl sedět na lavičce Slavie v Plzni.

Čtyři hodiny na přesun

Na přesun z jednoho konce republiky na druhý by tak měl čtyři hodiny. Ať již autem, nebo letadlem. Ve finále ovšem dojde zřejmě na třetí možnost - Koubek bude trenérem na telefonu.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

„I to přichází v úvahu. Zápas Plzně s naším mužstvem by sledoval v televizi a komunikoval se svými asistenty telefonem. V dnešní době žádný problém," potvrzuje mluvčí Slavie Soňa Nouzáková, ale také připouští, že by trenér mohl dorazit těsně před utkáním, nebo v jeho průběhu.

„O této kolizi jsme věděli, už když jsme s trenérem Koubkem jednali o jeho angažmá ve Slavii. Akceptovali jsme ji, protože tím byl podmíněn i souhlas vedení fotbalové asociace, aby mohl působit u nás," necítí se nijak zaskočen ani ředitel fotbalové Slavie Jaromír Šeterle.

S asistenty byl v kontaktu denně

Během Koubkovy absence vedli a připravovali mužstvo jeho asistenti Juraj Šimurka a Ivo Knoflíček podle plánů, které trenér před odjezdem k devatenáctce nachystal.

„Náplň tréninků byl daný dopředu, s trenérem jsme byli v každodenním kontaktu. Informovali jsme ho, jak příprava probíhá, co jsme splnili, jak na tom hráči jsou," potvrzuje Juraj Šimurka.

„Během reprezentační pauzy jsme se snažili dobře potrénovat, abychom i v Plzni potvrdili, že naše stoupající výkony pod novým trenérem budou pokračovat," nechal se slyšet obránce Martin Dobrotka.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..