Brno - Teplice 3:2Teplice odmítly druhé místo, v Brně dostaly tři góly. Zbrojovka slaví třetí výhru sezóny

50. Košťál 1 : 0
58. Litsingi 1 : 1
68. Hyčka 2 : 1
75. Pašek 3 : 1
90. Litsingi 3 : 2

Brno

Fotbalisté Teplic nevyužili šanci dostat se na druhé místo tabulky, v pondělní dohrávce 11. kola Gambrinus ligy totiž prohráli v Brně 2:3 a dál zůstávají třetí. Hostům nepomohly k bodům ani dva góly záložníka Franciho Litsingiho. Naopak Zbrojovka se díky třetí výhře v letošní sezóně posunula na třinácté místo. Úspěšnou premiéru si v brněnském dresu odbyl stoper Pavel Košťál, který po dlouhé herní pauze otevřel skóre utkání a nakonec se radoval z vítězství.

Fotbalisté Brna se radují ze vstřelení gólu proti Teplicím.

Trenér Brňanů Kotal vyztužil proti nejlépe střílejícímu týmu ligy obranné řady a přinutil soupeře útočit do sevřeného šiku. Defenzivní pojetí prokládala Zbrojovka snahou o rychlé protiútoky, které jim v úvodním poločase vynesly jednu vyloženou gólovou šanci. Lutonský ale z deseti metrů po přihrávce z pravé strany zbrkle přestřelil branku.

Favorizované Teplice dlouho hledaly způsob, jak přelstít domácí hradbu. Pokusy o rychlé nabíhání za obranu často končily ofsajdem. Poprvé vážněji zahrozil téměř po půlhodině hry Jindráček, který těsně minul branku. To už Tepličtí měli za sebou první střídání, protože v 18. minutě musel zraněného gólmana Grigara nahradit Slavík.

V závěru poločasu se domácí tvrz dvakrát otřásla. Ve 43. minutě Ljevakovičova prudká střela levačkou těsně minula tyčku a za minutu domácí zadák Buchta zaškobrtl, při snaze o odkop netrefil přesně míč a rychlý Jindráček se ocitl sám před Hladkým. Domácí gólman střelu pádem pod nohy vyrazil zpět před Jindráčka, jenž na druhý pokus orazítkoval tyč.

Góly padly až po změně stran

Do druhého poločasu zařadil Kotal na hrot útoku Markoviče a pozměnil středovou řadu. Brňané začali hrát ofenzivněji a v 50. minutě po rohovém kopu a Zavadilově centru oslavil obnovenou premiéru v lize po příchodu z Německa gólovou hlavičkou stoper Košťál.

Iniciativu pak ale převzali Tepličtí a převahu zužitkoval v 58. minutě Litsingi, který po nedorozumění zadáků s přehledem vyrovnal. Na inkasovaný gól zareagovali Brňané návratem k ofenzivní hře, která jim vynesla i střelecké příležitosti. Skalákovu velkou možnost zneškodnil včasným vyběhnutím Slavík, ale v 68. minutě už teplický brankář nestačil na tvrdou ránu Hyčky, jenž se šikovně prosmýkl obranou.

Hosté vypadli z rytmu a v 75. minutě prohrávali o dvě branky. Slavík neudržel míč po tvrdé ráně Zavadila z přímého volného kopu z 30 metrů a dobíhající a důrazný Pašek dorazil míč do sítě.

Teplice už jen v nastaveném čase zkorigovaly po závaru výsledek druhým gólem Litsingiho, který vylepšil svoji bilanci v sezóně na osm zásahů a posunul se na druhé místo v tabulce střelců za svého spoluhráče Mahmutoviče.

11. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
Zbrojovka Brno - FK Teplice 3:2 (0:0)
Branky: 50. Košťál, 68. Hyčka, 75. Pašek - 58. a 90.+2 Litsingi. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Janotka, Hyčka - Ljevakovič, Vachoušek, Matula. Diváci: 3612.
Brno: Hladký - Janotka, Pernica, Košťál, Buchta - Fischer, Zavadil, Hyčka - Skalák (87. Husár), Lutonský (46. Markovič) - Pašek (88. Kroupa). Trenér: Kotal.
Teplice: Grigar (18. Slavík) - Matula, Klein, Kaufman, Hošek - Ljevakovič, Nivaldo (75. Salami) - Litsingi, Jindráček (71. Táborský), Vachoušek - Mahmutovič. Trenér: Ščasný.